Tag: përqëndruar

Ku shkon dhjami kur humbasim peshë?

25/05/2019

Me rritjen e lëvizjes së mirëqenies, persona të panumërt janë të përqendruar në djegien e kalorive dhe formësimin e trupit. Por a keni menduar ndonjëherë ... Read More

Sipas këtyre studimeve duhet të mendoheni dhe njëherë përpara se të hani mish

05/05/2019

Në ditët e sotme, duket se shumë po bëhen gjithnjë e më shumë të përqendruar në ngrënien e një ushqimi me bazë bimore dhe duke ... Read More

Zbulohet sekreti se si të jeni më të lumtur në punë

24/04/2019

Gjetja e kohës për t’u përqendruar në përvetësimin e një aftësie të re, mësimi i një programi softuerik apo thjesht të lexoni më gjerësisht për ... Read More

Shkencëtarët më në fund kanë përgjigje: Ku shkon dhjami kur humbim peshë?

20/04/2019

Me rritjen e lëvizjes së mirëqenies, persona të panumërt janë të përqendruar në djegien e kalorive dhe formësimin e trupit. Por a keni menduar ndonjëherë ... Read More

Visar Bekaj flet për humbjen me Flamurtarin, rekordin e tij dhe ndeshjen me Lirinë

21/02/2019

Pas humbjes nga Flamurtari, tani Prishtina është përqendruar te ndeshja me Lirinë e cila zhvillohet të dielën në stadiumin “Fadil Vokrri”. Për ndeshjen e ardhshme, ... Read More

Valverde: Do të na mungojë Messi, ndaj Interit duhet të jemi të përqendruar deri në minutën e fundit

24/10/2018

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, e ka paralajmëruar skuadrën e tij që të jetë e përqendruar deri në fishkëllimën e fundit të gjyqtarit. Blaugranët janë ... Read More

Armend Halili me tri oferta nga ekipet e Superligës së Kosovës

03/07/2018

Ndërkohë që vëmendja e futbolldashësve është përqendruar tek Kampionati Botëror afati kalimtar në futbollin e Kosovës ka filluar të intensifikohet. Për Armend Halilin mund tu ketë ... Read More

Detaje për atentatin ndaj presidentit të “Kamzës”

23/08/2017

Policia e Tiranës i ka përqëndruar hetimet pas shpërthimit të eksplozivit në makinën e presidentit të ekipit të Kamzës në çështjen e borxheve, ndonëse vetë ... Read More