Tag: Përse

Pas përdorimit të këtij ilaçi shtëpiak, më asnjëherë nuk do të ndjeni dhimbje të nyejve, shpinës apo eshtrave

23/05/2019

Qëndrimi i gabuar ulur është arsyeja kryesore se përse shfaqen dhimbjet në shpinë, këmbë dhe nyej, sipas shkencëtarëve. Nëse vuani nga dhimbja e vazhdueshme në ... Read More

Kafja me kërpudha është pije më e re çudibërëse

13/05/2019

Qe se si bëhet dhe përse është më e mirë se kafja e zakonshme Mbase tingëllon si kombinim i çuditshëm, mirëpo gjithsesi ia vlen ta ... Read More

Simptomat e infertilitetit tek meshkujt dhe femrat

09/05/2019

Këto janë 8 simptomat e infertilitetit, të cilat shpjegojnë përse një femër nuk mund të ngelet shtatzënë: Cikli menstrual i çrregullt ose mungesa e periodave ... Read More

Robert Berisha tregon arsyen e mungesës në ditëlindjen e nipit 

06/05/2019

13:51 | 6 Maj 2019 13:51 | 6 Maj 2019 Robert Berisha zbulon se përse nuk ishte i pranishëm në festën e ditëlindjes së Tianit. ... Read More

Këto janë shkaqet më të shpeshta përse gogësijmë!

05/05/2019

A keni menduar ndonjëherë përse gogësijmë? Gogësitja kryesisht është kthim i paqëllimshëm i ajrit nga lukthi në gojë, i shoqëruar me tingull të zëshëm Gogësitja ... Read More

A e keni pastruar ndonjëherë pincën? Ekspertët tërheqin vërejtjen se sa herë duhet patjetër ta pastroni!

20/04/2019

Përgjigjja pyetjes “përse” nuk është edhe aq e papritur dhe aq e komplikuar. Në të vërtetë, pincën pastrojeni shumë, shumë më shpesh se kurrë më ... Read More

“Përse po i ndihmon sirianët dhe jo kosovarët”, Dua Lipa i përgjigjet komentuesit 

15/04/2019

“Përse po i ndihmon sirianët dhe jo kosovarët”, Dua Lipa i përgjigjet komentuesit  Këngëtarja shqitpare me famë botërore, Dua Lipa, ka marrë pjesë në një ... Read More

A e dini përse unaza e martesës vendoset në dorën e majtë?

15/04/2019

Por a e keni pyetur ndonjëherë veten përse? Apo nga ka ardhur kjo traditë? Në fakt gjithçka nisi përpara se mjekësia shkencore të zbulonte sesi ... Read More

Dobitë e jashtëzakonshme të kombinimit të qumështit me mjaltë

12/04/2019

Ekzistojnë një sërë arsyesh përse rekomandohet të pini një gotë qumësht lope apo qumësht bademi, duke e përzier me mjaltë natyral. Kombinimi i tillë përdoret ... Read More

De Biasi më në fund tregon se përse nuk e ftoi Rashicën në EURO 2016

08/04/2019

Gianni De Biasi më në fund ka zbuluar se përse nuk e ftoi Milot Rashicën në EURO 2016. Gianni De Biasi është pyetur së fundmi ... Read More

Zbulohet arsyeja e prishjes së raporteve të Noizyt dhe Oriola Marashit 

07/04/2019

Mësohet përse doli nga OTR, Oriola Marashi. Pak ditë më parë lajmi se marrëdhënia mes modeles Oriola Marshi dhe reperit Noizy ishte prishur mori vëmendjen ... Read More

Valverde: Nuk mundemi pa Messin

03/04/2019

Ernesto Valverde  ka zbuluar se përse e la Leo Messin në stol në ndeshjen ndaj Villarealit. Barcelona barazoi 4:4 me Villarealin mbrëmë, ndërsa Leo Messi ... Read More