Tag: person

Lind viçi me “fytyrë njeriu” (Video)

14/09/2019

Një viç i deformuar çuditi fermerët me fytyrën e tij me dukje njerëzore. Një person e bëri një xhirim të shkurtër të kafshës mutante në ... Read More

E tmerrshme, kujdes çka hani, kështu krijohet lakra në mënyrë artificiale

02/09/2019

Në një video të shpërndarë në rrjetet sociale, shihet se si një person arrin që ta krijojë lakrën në mënyrë artificiale. Përbërja e lëngut me ... Read More

Si mund ta dini kur keni tension të lartë?

25/08/2019

Kur një person ka tension të lartë, gjaku i tyre ndërsa rrjedh bën presion të madh në muret e arterieve. Nëse një person nuk merr ... Read More

Si ndikon një gotë verë para gjumit?

27/07/2019

Në gjysmën e parë të natës, nën ndikimin e alkoolit, një person është në gjumë sikur në koma, ndërsa në orët e mëngjesit gjumi është ... Read More

E sapozgjuar nga gjumi, Bebe Rexha poston foto nga banjo

25/07/2019

22:59 | 07/25/2019 Njihet si person pa komplekse. Bebe Rexha shumë shpesh befason të gjithë me deklaratat e saj, me të cilat flet hapsat për ... Read More

Çfarë duhet të dini rreth zgjimit me ankth?

21/07/2019

Ka shumë shkaqe që një person të zgjohet me ankth, duke përfshirë stresin nga puna, shkolla, apo çështjet e marrëdhënieve. Megjithëse është e zakonshme të ... Read More

Si duken Princeshat e Disney me flokë të shkurtra?

20/07/2019

Një prerje e re e flokëve mund ta bëjë një person të ndihet krejtësisht i ndryshëm nga jashtë, edhe nëse është vetëm një karikaturë. Le ... Read More

Ushqimet që ngadalësojnë urinimin e shpeshtë

18/07/2019

Një person me një fshikëz tepër aktive e njeh ndjenjën e panikut apo nevojës urgjente për të shkuar në tualet.Ndonjëherë kjo thirrje është aq e ... Read More

Shkoni shpesh në tualet për të urinuar dhe nuk po gjeni zgjidhje? Mos shkoni tek mjeku, kjo mënyrë do ju shpëtojë

15/07/2019

Një person me një fshikëz tepër aktivë e njeh ndjenjën e panikut apo nevojës urgjente për të shkuar në tualet. Ndonjëherë kjo thirrje është aq ... Read More

Hidhni 2 pika të tilla në vesh dhe 50% e dëgjimit tuaj do të përmirësohet! Edhe moshat 80 vjeç janë habitur nga ky ilaç i thjeshtë dhe natyral!

10/07/2019

Veshet me probleme mund të paraqesin një problem serioz për një person, për shembull në fushën e punës së tyre: nëse vazhdimisht u thoni njerëzve ... Read More

Hani mëngjes nëse nuk dëshironi të vdisni…

07/06/2019

Një person që nuk konsumon mëngjes, është më i rrezikuar të pësojë një goditje në zemër se sa një tjetër person që e konsumon atë. ... Read More

Shkencëtarët: Njerëzit i hanë të paktën 50 mijë grimca plastike çdo vit, pa e ditur

06/06/2019

Një person i rëndomtë i han të paktën 50 mijë thërrmija të mikroplastikës çdo vit dhe e fut në mushkëri përmes rrugëve të frymëmarrjes të ... Read More