Tag: persona

Qytetari del para komisionit parlamentar, kërkon rritje rroge për gratë

21/05/2019

Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione sot mbajti mbledhjen e radhës. Si pikë kryesore e rendit të ... Read More

Diskutohet për statusin e personave të plagosur para luftës

21/05/2019

Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione sot do të mbilidhet për të diskutuar mbi dy çështje të ... Read More

Kërkohet paraburgim ndaj pesë të dyshuarve që u kapën me një kilogram drogë

19/05/2019

Prokuroria Themelore në Gjilan, gjatë ditës së djeshme ka ndaluar 5 persona, në mesin e tyre dhe një i mitur, për shkak të dyshimit se ... Read More

Aksident në rrugën Prishtinë – Podujevë, lëndohen tre persona

18/05/2019

Tre persona kanë marr lëndime trupore në një aksident trafiku, i cili ka ndodhur sot rreth orës 11:30 në rrugën Prishtinë – Podujevë, në fshatin ... Read More

Policia njofton se gjatë ditës së djeshme në Kosovë kanë ndodhur 40 aksidente trafiku

16/05/2019

Në 24-orët e fundit në Kosovë kanë ndodhur 40 aksidente trafiku, 16 nga aksidentet ishin me persona të lënduar ndërsa në 24 nga aksidentet nuk ... Read More

Deponuan 15 mijë euro fals në bankë, arrestohen një femër dhe një mashkull

15/05/2019

Policia e Kosovës njofton se ka arrestuar dy persona D. R ( 1991 mashkull) dhe F.Z ( 1996) femër, si të dyshuar se në dy ... Read More

Vidhen para e ari në një shtëpi në Suharekë

15/05/2019

Një person në Suharekë ka raportuar në Polici se person-a të panjohur me forcë kanë depërtuar në brendinë e shtëpisë së tij dhe nga aty ... Read More

Katër të arrestuar në Fushë Kosovë për marrje me prostitucion

15/05/2019

Policia e Kosovës ka arrestuar katër persona nën dyshimin se të njëjtit janë marrë me prostitucion. Rasti ka ndodhur në Fushë Kosovë. “Janë arrestuar katër ... Read More

I vodhën çantën e dorës dhe telefonin, policia arrestoi dy persona në Ferizaj

14/05/2019

Policia e Kosovës në rajonin e Ferizajt, ka njoftuar se pas hetimeve të zhvilluara ka arrestuar dy persona të dyshuar në lidhje me rastin “Grabitje”, ... Read More

Vetaksident në Brezovicë, dy persona të lënduar

12/05/2019

Dy persona janë lënduar si pasojë e rrokullisjes së një veture në Brezovicë. Vet-aksidenti a ndodhur rreth orës 16 e 40. Lajmin e ka konfirmuar ... Read More

Gjykime në mungesë për krimet e Serbisë në Kosovë

12/05/2019

Shumë persona nga Serbia, të cilët organet e ndjekjes penale në Kosovë i shohin si përgjegjës për krime lufte gjatë periudhës 1998-99, mund të gjykohen ... Read More

Policia arreston dy persona në Prishtinë, për vjedhje të rëndë

10/05/2019

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona me inicialet R.B. dhe B.K., të dyshuar për vjedhje të rëndë, rasti ka ndodhur në Prishtinë në rrugën ... Read More