Tag: personale

Beqiri: Sa isha në krye të Prishtinës, tri vite u përcolla nga Njësiti për Mbrojtje të Afërt (Video)

19/05/2019

Sekretari i Përgjithshëm i LDK-së, Ismet Beqiri, në emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini, ka ardhur me një rrëfim për jetën dhe karrierën ... Read More

Beqiri: Në sondazhet ndërkombëtare të kësaj jave, LDK e para (Video)

18/05/2019

Sekretari i Përgjithshëm i LDK-së, Ismet Beqiri, në emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini, ka ardhur me një rrëfim për jetën dhe karrierën ... Read More

Problemet me tretjen janë më të vështirat, përdorni këto receta popullore

17/05/2019

Këto metoda ju ndihmojnë shumë me tretjen. Askush nuk i pëlqen të flasë për çështje personale sidomos për atë të kapsllëkut, por të gjithë kemi ... Read More

Ardian Kelmendi, i mbijetuari masakrës në Qyshk, tregon si i shpëtoi vdekjes (Video)

12/05/2019

Ardian Kelmendi, i mbijetuar nga masakra e Qyshkut, për emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini, ka rrëfyer momentet e tmerrit kur forcat serbe ... Read More

Ardian Kelmendi, i mbijetuar nga masakra e Qyshkut, rrëfen tmerrin si serbët tentuan ta djegin për së gjalli (Video)

11/05/2019

Ardian Kelmendi, i mbijetuar nga masakra e Qyshkut, për emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini, ka rrëfyer momentet e tmerrit kur kishin shkuar ... Read More

Ilir Deda nuk e përjashton kalimin në LDK ose PSD (Video)

20/04/2019

Deputeti i Alternativa-s, Ilir Deda në emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini ka folur edhe për të ardhmen e tij politike. Deda ka ... Read More

Ilir Deda: Kosovën e pret një dramë tjetër politike, BE ka një propozim të ri (Video)

20/04/2019

Deputeti i Alternativa-s, Ilir Deda në emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini ka thënë se Kosovën e pret një dramë tjetër politike në ... Read More

Lushtaku: Albin Kurti po i kontribuon shumë skenës politike (Video)

13/04/2019

Deputeti i PDK-së, Mërgim Lushtaku në emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala ka rrëfyer gjëra interesante për jetën dhe karrierën e tij. Lushtaku ka dhënë komentet ... Read More

Ish-komandanti i Batalionit 4 të Brigadës 138 të UÇK-së: Jam i zhgënjyer me klasën politike (Video)

07/04/2019

Komandanti i dikurshëm i Batalionit 4, i Brigadës 138 të UÇK-së, Pren Marashi, në emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini, ka rrëfyer detaje ... Read More

Ish-komandanti i Batalionit 4 në Koshare: Pas luftës, në Kosovë 20 shërbime të huaja nxitën urrejtjen ndaj UÇK-së (Video)

06/04/2019

Komandanti i dikurshëm i Batalionit 4, i Brigadës 138 të UÇK-së, Pren Marashi, në emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini, ka rrëfyer detaje ... Read More

Dr. Shpresa Xhakli: Misioni im, fëmijët me autizëm

26/03/2019

Me një përvojë personale shumëvjeçare, dr. Shpresa Xhakli, ka kapërcyer sfida të vështira në jetë, sidomos në rrugëtimin e saj, si pjesë e luftës ndaj ... Read More

‘Apple’ lanson kredit kartelën e saj personale

25/03/2019

Apple sapo ka lansuar kredit kartelën e saj personale, të ashtuquajtur ‘Apple Card’. Kredit kartela do të mund të shfrytëzohet përmes ‘iPhone’-it, ndërsa fizikisht do ... Read More