Tag: personat

Ndërron jetë njëri nga të aksidentuarit në autostradën “Arbën Xhaferi”

22/05/2019

Njëri nga tre personat e akisdentuar në autostradën ‘Arbën Xhaferi’, ka ndërruar jetë. Sipas raportit policor aksidenti ka ndodhur mes dy veturave dhe një kamionete. ... Read More

Prokuroria publikon inicialet e personave të arrestuar për fajde gjatë aksionit të sotëm të policisë

20/05/2019

Prokuroria Themelore në Prishtinë, Departamenti i Krimeve të Rënda, sot ka ndaluar personat me inicialet I.O., I.B., A.Th., M.M., Rr.H., E.L., dhe Z.J., me dyshimin ... Read More

Nuk mungojnë as urimet e Krenar Çoçajt dhe Luana Vjollcës për ditëlindjen e Marinës

17/05/2019

13:50 | 17 Maj 2019 13:50 | 17 Maj 2019 Marina Vjollca mund të ndihet me fat me personat që ka në jetën e saj. ... Read More

Blindohet Gjykata e Tiranës, sot jepet masa e sigurisë për 50 protestuesit e arrestuar

14/05/2019

  50 personat e arrestuar për protestën e thirrur nga opozita më 11 maj pritet të dalin sot në orën 10:00 para Gjykatës së Tiranës ... Read More

Pesha dhe kokëdhimbja

12/05/2019

Personat të cilët kanë kilogramë të tepërt janë të prirë për të pasur kokëdhimbje të mëdha dhe migrenë, njoftojnë shkencëtarët amerikanë Analiza e të dhënave ... Read More

Shqipëri, 10 vjet burg për abuzuesit e standardeve të sigurisë ushqimore

02/05/2019

Personat që shkelin sigurinë ushqimore dhe që ndryshojnë afatin e skadimeve e ushqimeve do të dënohen me 10 vjet burg. Kështu theksoi kryeministri i Shqipërisë, ... Read More

Majtakët janë të mahnitshëm, e konfimon shkenca!

02/05/2019

Personat që dorë dominuese e kanë të majtën në vend të djathtës e përbëjnë vetëm 10% të popullsisë totale, por ka diçka të jashtëzakonshme rreth ... Read More

Tahiri: Vuçiqi i angazhuar për të mohuar dhe fshehur krimet e Millosheviqi

27/04/2019

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri në Ditën për Personat e Zhdukur, ka kërkuar edhe njëherë nga shteti i Serbisë që të hap arkivat e veta ... Read More

EULEX thotë se po vazhdon përkushtimin për zgjidhjen e fatit të të pagjeturve

27/04/2019

Në Ditën Kombëtare për Personat e Pagjetur, EULEX-i i përkujton personat që janë zhdukur dhe gjendjen e vështirë të familjeve të tyre në rrugëtimin për ... Read More

Ministri Mustafa për të kthyerit nga Siria: Ata që kanë bërë faje, do të ndëshkohen (Video)

24/04/2019

Ministri i Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa, ka thënë se me personat e riatdhesuar nga Siria do të merren organet e drejtësisë, dhe se ata ... Read More

Seanca për të dyshuarit e ISIS-it, Arijan Kryeziu mbrohet në heshtje

21/04/2019

Në Gjykatën Themelore në Prishtinë, është duke u mbajtur seanca dëgjimore për tre personat e kthyer nga Siria në Kosovë, Agon Misini, Arijan Kryeziu dhe ... Read More

Optimizmi ul kolesterinën?

10/04/2019

Personat që kanë qëndrim pozitiv ndaj jetës kanë nivel më të ulët të kolesterinës në gjak, pohojnë shkencëtarët. Në hulumtimin e shkencëtarëve amerikanë kanë marrë ... Read More