Tag: personin

Ja si reagon qeni ndaj pronarit që kishte dy vite pa e parë

21/05/2020

Qeni është një kafshë që shpesh është shumë i lidhur me personin që i qëndron me afër dhe nëse ai largohet ai e ndjen largësinë ... Read More

Nëse bezdiseni kur tjerët e përtypin ushqimin, atëherë mund të jeni gjeni

01/11/2019

Të bëhemi të sinqertë, askujt nuk i pëlqen ta dëgjojë personin afër vetes duke përtypur.Por, ka disa njerëz që tejet mase bezdisen nga ky fenomen, ... Read More

6 korrik, Dita Ndërkombëtare e Puthjes

06/07/2019

Është një festë në të cilën njerëzit janë të inkurajuar që të puthin personin që e duan. Puthja nuk është vetëm një aktivitet i kënaqshëm, ... Read More

“Daja” nga Kosova mëson masën e sigurisë nga Krimet e Rënda

30/04/2019

Gjykata e Krimeve të Rënda në Tiranë, i ka dhënë të martën masën e sigurisë për personin e gjashtë të arrestuar në lidhje me grabitjen ... Read More

Paditet hajni që në Kishë vodhi 2400 euro

28/03/2019

Alsat 2019-03-28T15:06:28+01:00 Prokuroria publike në Shkup ka ngritur aktakuzë për personin, i cili vodhi në Kishë rreth 2400 euro. I dyshuari në natën e 22 ... Read More

Mënyra me të cilën vizatoni “X”-in zbulon se a jetoni në të kaluarën apo në të ardhmen

29/01/2019

Dhe secila nga ato mënyra zbulon diçka saktësisht për personin i cili e përdor? Këtë na zbulon ekspertja e dorëshkrimeve, Kathi McKnight – e cila ... Read More