Tag: pesë

Vetëm Majlinda Kelmendi i prishi punë Japonisë që i fitoi të gjitha garat tjera, xhudistja jonë e la japonezen në vendin e tretë

22/02/2019

Grand Prix Dusseldorf 2019 e ka mbyllur ditën e sotme me pesë gara të mbajtura, kur në kategorinë për 52 kilogram te femrat triumfoi xhudistja ... Read More

Reperi Fero dënohet me burgim me kusht për posedim të marihuanës

21/02/2019

Gjykata Themelore në Prishtinë, dega në Lipjan, e ka dënuar me pesë muaj burgim me kusht dhe 1200 euro gjobë, të akuzuarin për posedim të ... Read More

Vaji më i miri i gatimit për ta përmirësuar shëndetin e zemrës dhe për ta ulur kolesterolin

20/02/2019

Konsumimi i një diete të shëndetshme dhe të balancuar – e cila përfshin të paktën pesë porcione pemë e perime në ditë – mund t’jua ... Read More

Aksident në rrugën Prishtinë-Fushë Kosovë, pesë persona të lënduar

18/02/2019

Pesë persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur në orët e pasditës në rrugën Prishtinë-Fushë Kosovë. Lajmin e ka ... Read More

Aksident në Drenas, lëndohen pesë persona

16/02/2019

Pesë persona kanë marr lëndime trupore si pasoj e një aksidenti në trafik në Drenas. Sipas raportit 24 orësh Policisë së Kosovës, ngjarja ka ndodhur ... Read More

Prefesoresha Arjeta Veliu u kthye në vendin e punës

14/02/2019

14 Shkurt 2019 / 15:44 Që kur u largua na puna, para pesë vitesh, këmba e Arjetës nuk ka shkelur në shkollën ku i mësoi ... Read More

Hawks i shkakton humbjen e radhës Lakers, Warriors edhe një triumf kundër Jazz

13/02/2019

Mbrëmë janë luajtur pesë ndeshje në ligën më të fortë të basketbollit në botë. Los Angeles Lakers po vazhdon me formën e dobët në këtë ... Read More

Flaka Krelani sfidon dëborën me imazhe provokuese

12/02/2019

Flaka Krelani para pesë muajve ka sjell këngën më të re të titulluar “Ndrysho”. Por, duket se këngëtarja e njohur nga Gjakova nuk e ka ... Read More

MASH: Arjeta Veliu të kthehet në vendin e punës

11/02/2019

11 Shkurt 2019 / 14:43 Arjeta Veliu, që padrejtësisht u largua nga puna para pesë vitesh, pritet që së shpejti të kthehet në punë. Alsat ... Read More

Pikturat e Hitlerit në shitje, por askush nuk është i interesuar

11/02/2019

Pesë piktura që thuhet të jenë krijuar nga lideri nazist Adolf Hitler nuk arritën të shiten në një ankand në Gjermani. Shtëpia e ankandit Weidler ... Read More

Frutat që duhet t’i hani për një jetë më të gjatë

07/02/2019

Konsumimi i një diete të shëndetshme e të balancuar mirë – e cila përfshin të paktën pesë porcione pemë dhe perime në ditë – mund ... Read More

Analistët thonë se Ligji për dialogun është i panevojshëm

03/02/2019

Ligji për dialogun ishte një nga pesë kushtet e Partisë Socialdemokrate, për të votuar për Projektbuxhetin për vitin 2019. Mirëpo një gjë e tillë, që ... Read More