Tag: pesë

Përfundon protesta e opozitës në Shqipëri, lirohen pesë akset kombëtare

25/04/2019

Opozita e bashkuar mbylli në orën 19:00 protestën e saj në pesë akset kombëtare. Pas fjalës së kryetarit Lulzim Basha, i cili ripërsërit se nuk ... Read More

Messi apo Mbappe, pesë ndeshje për ta përcaktuar fituesin e Këpucës së Artë

22/04/2019

Messi apo Mbappe, pesë ndeshje për ta përcaktuar fituesin e Këpucës së Artë Leo Messi dhe Kylian Mbappe janë duke zhvilluar një garë të ngushtë ... Read More

Pikëllimi zgjat 240 herë më shumë se emocionet e tjera

18/04/2019

Jeni të pikëlluar? Mund t’ju duhen deri në pesë ditë për ta kthyer disponimin. Pikëllimi zgjat 240 herë më shumë se emocionet e tjera, pohon ... Read More

Liria e mediave, përmirësohet gjendja në Maqedoninë e Veriut

18/04/2019

Alsat 2019-04-18T15:35:58+02:00 Maqedonia e Veriut këtë vit ka shënuar ngjitje sa i përket lirisë së mediave në pesë vitet e fundit. Organizata “Reporterët pa Kufij” ... Read More

“Bombat”, nuk u dëgjuan as në seancën e sotme për rastin “Monstra”

18/04/2019

Alsat 2019-04-18T13:59:15+02:00 Sot duhej të dëgjoheshin pesë dëshmitarët e propozuar nga mbrojtja e të akuzuarve në rastin “Monstra”, por seanca u anulua. Nga Këshilli gjyqësorë ... Read More

Djali i CR7 i shënon pesë gola në pjesën e parë për të rinjtë e Juventusit

16/04/2019

Djali i CR7 i shënon pesë gola në pjesën e parë për të rinjtë e Juventusit Djali i Cristiano Ronaldos po ndjekë rrugën e babait ... Read More

Pediatri paralajmëron: Cilët viruse janë aktualisht te vogëlushët

13/04/2019

Virusi i stomakut shfaqet kryesisht te fëmijët nga dy deri në pesë vjeç, pra te ata të cilët shkojnë në kopshte, sepse viruset barten lehtë ... Read More

Si të humbasësh pesë kilogram në javë me dietën e orizit dhe të mollës

13/04/2019

Kjo dietë ju lejon të humbni deri në pesë kilogramë në një javë, kështu funksionon dieta e orizit dhe mollës! Një dietë e ulët kalori ... Read More

Chati po rikthehet në Facebook?

12/04/2019

Facebook u kritikua mjaftë shumë pesë vite me parë kur largoj chatin nga aplikacioni kryesor. Kështu, ai i detyroi që të shkarkojnë “Messenger”-in për të ... Read More

Bundesliga: Këta janë pesë sulmuesit më të mirë në vitin 2019, aty edhe Rashica

12/04/2019

Bundesliga: Këta janë pesë sulmuesit më të mirë në vitin 2019, aty edhe Rashica Sukseset për Milot Rashicën në vitin 2019 nuk kanë të ndalur. ... Read More

Google e ka lehtësuar sistemin e kërkimit, duke mundësuar të kërkohet me anë të datës 

11/04/2019

Kërkoni ndonjë dokument të vitit të kaluar, apo pamje që i keni parë para pesë vitesh, tashmë mund të përdorni datën për t’i gjetur. Gjiganti ... Read More

Rrëfimi interesant i Mimoza Kusari-Lilës, tregon se si është futur në konferencë me karrocën e djalit tremuajsh (Video)

09/04/2019

Mimoza Kusari Lila, ka qenë e ftuar pasditen e sotme në studion e “Ftesë në Pesë” në Top Channel, për të folur rreth karrierës si ... Read More