Tag: peshën

E kritikuan për peshën, Rozana Radi: Një kg më shumë nuk më bën më pak të lexuar

07/08/2020

Këngëtarja Rozana Radi duket se ka pasur kritika të shumta për peshën e saj. Mirëpo, kjo nuk e bën atë më pak inteligjente apo më ... Read More

Më thuaj sa kilogramë je, të të them sa proteina duhet të konsumosh

20/11/2019

Duhet të llogarisni se në ditë duhet të konsumoni aq proteina sa e keni peshën. Për shembull, nëse jeni 50 kg, atëherë duhet të merrni ... Read More

Sa duhet të peshoni në bazë të gjatësisë?

22/09/2019

Shpesh dëgjojmë mikeshat tona të ankohen për peshën trupore, ose dhe veten tek dëshirojmë në fshehtësi disa kilogramë më pak. Menjëherë pas këtyre kërkesave jo ... Read More

Si të digjni dhjamin e barkut pa ushtrime, vetëm duke ngrënë këto 7 ushqime

04/06/2019

Tashmë që vera është në ditët e saj, edhe pse qartë nuk duket, njerëzit me probleme me peshën nxitojnë të heqin disa kilogramë të tepërt. ... Read More

Dy molla, një limon dhe një gotë tërshërë – bëhuni gati të humbni peshë pa kontroll!

07/03/2019

Nëse jeni duke u përpjekur të humbni peshën e tepërt, atëherë lëngu që jua sugjerojmë sot është mënyra më e shijshme për ta arritur qëllimin ... Read More

Kelly Brook dobësohet shkaku i të dashurit, Parisit

17/01/2019

Ajo kohët e fundit foli sinqerisht për peshën e saj dhe se si ajo ka humbur disa kilogramë shkaku i të dashurit të saj. Kelly ... Read More