Tag: pësojnë

Dëmet serioze që iu shkakton mbushja e buzëve

20/04/2019

Sipas mjekut Tijon Esho, njerëzit mund të pësojnë dëme katastrofike për shkak të mbushësve. “Që nga hematomat deri tek infeksionet, ka shumë pasoja për t’u ... Read More

Tetë arsyet se përse shkaktohet sulmi në tru

19/04/2019

Sulmi në tru është shkaktari i pestë i vdekjeve në SHBA, ku 800,000 njerëz pësojnë sulm të tillë çdo vit, gjë e cila i bie ... Read More

Vitin e ardhshëm bota do të humbë 6 trilionë dollarë nga sulmet kibernetike

01/04/2019

Gjatë vitit 2020 kompanitë dhe familjet në mbarë botën mund të pësojnë humbje me vlerë prej 6 trilionë dollarë për shkak të sulmeve kibernetike, deklaroi ... Read More

Doktorët më nuk rekomandojnë përdorimin e aspirinës për parandalim të sulmit të zemrës

19/03/2019

Miliona amerikanë të moshuar që brengosen se do të pësojnë sulm në zemër apo në tru me vite të tëra kanë konsumuar aspirinë çdo ditë, ... Read More

Elefanti i uritur i vërsulet turistëve, në sekondat e fundit i shpëtojnë më të keqes (Video)

12/03/2019

Ka filluar të rritet numri i personave që po e pësojnë me jetë nga elefantët, ku video të ndryshme amatore të publikuara në internet. E ... Read More

KMDLNJ: Për mosliberalizim pësojnë qytetarët e jo politikanët

04/12/2018

KMDLNJ përmes një kumtese për media ka vlerësuar se nga mosliberalizimi i vizave pësojnë qytetarët, e jo politikanët. Duke pasur parasysh deklarimin e djeshëm të ... Read More

Lirim i madh i benzinës dhe dizelit në Maqedoni

26/11/2018

26 Nëntor 2018 / 13:00 Çmimet e derivateve të naftës dhe benzinës nga mesnata e sontme do të pësojnë ulje të ndjeshme, njoftuan sot nga ... Read More

Shtimi i peshës, kolesterina, sulmi në zemër: Pasojat e martesës së keqe i pëson vetëm njëra gjini!

15/11/2018

Për disa lajm i mirë, ndërkaq për të tjerët i keq është sepse nuk i pësojnë të dy gjinitë njësoj pasojat e lidhjes apo martesës ... Read More

Deri në fund të javës, mot kryesisht me diell

10/10/2018

Temperaturat e ajrit, megjithëse do të mbeten stabile dhe mbi vlera mesatare, do të pësojnë rënie graduale. Minimalet do të luhaten nga 4C deri në ... Read More

Javë me mot jo stabil dhe me shi, nga sot më freskët

24/07/2018

Temperaturat në vendin tonë gjatë javës do të pësojnë rënie nën vlera mesatare. Minimalet do të luhaten nga 14C deri në 15C, e maksimalet do ... Read More

Moti në Kosovë për ditën e fundit të javës

23/06/2018

Ditëve në vijim në vendin tonë pritet të mbajë mot i ndryshueshëm. Temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie të ndjeshme nën vlera mesatare. Të ... Read More