Tag: pestë

Ditë gëzimi për Boris Johnson/ Pasi mundi Koronavirusin, kryeministri bëhet me djalë

29/04/2020

Kryeministrit Britanik, Boris Johnson është bërë baba për herë të pestë. Ai dhe partnerja e tij Carrie Symonds janë bërë prindër të një djali. Zëdhënësi ... Read More

Huawei Nova 5 me kamerë selfie 32 megapiksel

17/06/2019

Huawei do të lansojë të premten serinë e pestë të telefonave. Këtë herë është mësuar se telefoni do të ketë një kamerë selfie me 32MP, ... Read More

Letra e pestë publike që Rama i dërgon Bashës: Koha e mbetur për dialog po tretet me shpejtësi

26/05/2019

Kryeministri Edi Rama i ka dërguar sot kreu të Partisë Demokratike, Lulzim Basha letrën e pestë publike, ku i bën thirrje për dialog. Letra nis ... Read More

Grabitja në Rinas, Berisha ka një tjetër version për të arrestuarit

23/04/2019

  Pas arrestimit të personit të pestë, i dyshuar si autor për grabitjen e miliona eurove në 9 prill 2019, në aeroportin e Rinasit dhe ... Read More

Rama reagon pas kapjes së të dyshuarit të pestë të grabitjes në Rinas

23/04/2019

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar pas kapjes së personit të pestë të dyshuar lidhur me rastin e grabitjes së javëve më parë në ... Read More

Tetë arsyet se përse shkaktohet sulmi në tru

19/04/2019

Sulmi në tru është shkaktari i pestë i vdekjeve në SHBA, ku 800,000 njerëz pësojnë sulm të tillë çdo vit, gjë e cila i bie ... Read More

Natë e magjishme futbolli: Shënohet edhe goli i pestë në Etihad

17/04/2019

Është shënuar edhe goli i pestë në ndeshjen mes Manchester Cityt dhe Tottenham. Vendasit e Guardiolas kanë arritur të rikthehen në lojë, duke shënuar për ... Read More

Bie nga kati i pestë i ndërtesës kolektive në Lipjan

14/04/2019

Raportohet se viktima moshë e mitur femër aksidentalisht ka rënë nga kati i pestë i një objekti kolektiv të banimit në Lipjan. Sipas raportit të ... Read More

Capital T publikon këngën e re “Hookah”

12/04/2019

13:22 | 04/12/2019 Capital T ka lansuar projektin e pestë për këtë vit. Reperi i njohur shqiptar, Capital T ka lansuar këngën e re së ... Read More

Ish-shefi i drejtorisë së pestë, Goran Grujovski do të gjykohet në mungesë

05/04/2019

S A 2019-04-05T15:23:33+02:00 Ish shefi i drejtorisë së Pestë Goran Grujovski i cili është në arrati do të gjykohet në mungesë për rastin Fortesa 2, ... Read More

Goran Grujovski do të gjykohet në mungesë për rastin “Fortesa 2”

05/04/2019

Alsat 2019-04-05T12:38:26+02:00 Ish shefi i Drejtorisë së pestë Goran Grujovski i cili është në arrati do të gjykohet në mungesë për rastin “Fortesa 2” ku ... Read More

Ylli triumfon ndaj Prizrenit, siguron fitoren e pestë radhazi

30/03/2019

Ylli ka arritur ta sigurojë fitoren e pestë radhazi në ndeshjen kundër Prizrenit, të vlefshme për Superligën e Kosovës në basketboll.Xhiroja e 25-të e Superligës ... Read More