Tag: pezullimi

Shasha: Takimi Haradinaj – Merkel nuk do t’i sjellë Kosovës liberalizimin e vizave në qershor

22/05/2019

Liberalizimi i vizave, dialogu mes Kosovës e Serbisë dhe zhbllokimi i tij, heqja ose pezullimi i taksës ndaj produkteve serbe e boshnjake, pritet të jenë ... Read More

Takimi Merkel – Haradinaj, vendimtar për taksën dhe vizat

22/05/2019

Zhbllokimi i dialogut mes Kosovës e Serbisë, heqja ose pezullimi i taksës një qind për qind ndaj produkteve serbe e boshnjake, si dhe çështja e ... Read More

Gattuso shmang suspendimin, i pranishëm në derbin ndaj Interit

13/03/2019

Trajneri i Milanit, Gennaro Gattuso, i ka shpëtuar një pezullimi nga komisioni disiplinor në futbollin italian. Ky është një lajm të mirë për Rossonerët në ... Read More

Pas letrës së Amerikës, takohen liderët shtetëror

12/02/2019

Letra e SHBA-ve ku kërkohej pezullimi i menjëhershëm i taksës ndaj Serbisë, ka bërë që liderët e shtetit të mblidhen sonte në një takim. Takimi ... Read More

Sindikatat e Shërbyesve Civilë pezullojnë grevën, presin miratimin e Projektligjit për Paga

30/01/2019

Sindikata e Shërbimit Civil të Kosovës ka njoftuar se ka pezulluar grevën. Sipas kësaj Sindikate pezullimi i grevës do të vlejë deri në miratimin e ... Read More