Tag: pijeve

Coca-Cola refuzon t’i heqë shishet e plastikës!

23/01/2020

Coca-Cola nuk do të ndalojë shitjen e pijeve në shishe plastike me një përdorim të vetëm, sepse sipas tyre do të zvogëlohej shitja. Bea Perezi, ... Read More

Konsumojeni këtë pije para se të flini nëse dëshironi të hiqni dhjamin në bark

11/11/2019

Në mesin e shumë pijeve, të cilat janë dietike si dhe ndihmojnë në heqjen e yndyrës në pjesën e barkut, është edhe ajo të cilën ... Read More

Pija energjike krijon varësi më shumë se kokaina

28/10/2019

Konsumimi i pakët i pijeve të gazuara nga dieta juaj është një mënyrë e shpejtë për të përmirësuar shëndetin dhe për të humbur peshë.Disa njerëz ... Read More

Pijet energjike çojnë drejt alkoolizmit

25/04/2019

Përzierja e pijeve energjike me alkoolin çon deri te dehja specifike “freskuese”, andaj personat nuk i vërejnë simptomat e dehjes, për ç’gjë vazhdojnë të pinë ... Read More

Efektet e mahnitshme shëndetësore që i sjell konsumimi i ujit me limon çdo mëngjes

23/04/2019

Uji me limon është një prej pijeve më të shëndetshme që mund t’i konsumoni, pasi që është i pasur me vitamina, minerale dhe elemente tjera ... Read More

Një filxhan kafe dhe katër çaja të gjelbër mund të parandalojnë sulmin në tru

18/03/2019

Me kombinimin e dy pijeve të shëndetshme forcohen dobitë e tyre për shëndet dhe bllokohet krijimi i mpiksjeve të gjakut dhe kështu parandalohet krijimi i ... Read More