Tag: pika

Masazhoni këmbët nëse dëshironi gjumë të rehatshëm

11/07/2019

Ka shumë pika që gjenden në këmbë e të cilat lidhen me pjesë të ndryshme të trupit. Prandaj, nëse i masazhoni këmbët, i gjithë trupi ... Read More

Deputetët nuk e votojnë mocionin e PSD-së për shkurtimin e pikave të rendit të ditës

16/05/2019

Ka filluar seanca e Kuvendi të Kosovës në të cilën pritet të shqyrtohen disa pika për gjenocidin e Serbisë në Kosovë. Mirëpo kryetari i Kuvendit ... Read More

Fillon seanca për tribunalin e krimeve serbe në Kosovë (Video)

16/05/2019

Ka filluar seanca e Kuvendi të Kosovës në të cilën pritet të shqyrtohen disa pika për gjenocidin e Serbisë në Kosovë. Në këtë seancë në ... Read More

Kololli: S’i marrim lakmi askujt më, tani na njohin të gjithë

28/03/2019

Benjamin Kololli beson se edhe pse Kosova e ka nisur nga pika zero, nga fundi, ajo ka mundësi të arrijë shumë lart, duke këmbëngulur se ... Read More

Kur ta shtypni këtë pikë, uria zhduket, ndërsa metabolizmi kthehet në normale!

28/01/2019

Provoni kur keni uri herën tjetër A e keni ditur që ekziston pika magjike në trup, e cila, kur e shtypni, zhduk urinë dhe stabilizon ... Read More

Epilogu i deritashëm i dialogut me Serbinë, më shumë fatura se dokumente

22/01/2019

Ekipi negociator i Kosovës për bisedimet me Serbinë, ka paralajmëruar se do ta fillojë nga “pika zero” hartimin e qëndrimit të palës kosovare në kuadër ... Read More

Grupi i gjakut AB lidhet me humbjen e të mbajturit në mend

28/12/2018

Pos që bart rrezik më të lart nga pika në tru, grupi i rrallë i gjakut AB bart rrezik më të madh të zhvillimit të ... Read More

Asambleja komunale e Skenderajt vendos për lokacionin e deponisë inerte

12/12/2018

Kuvendi Komunal i Skenderajt ka mbajtur sot seancë të jashtëzakonshme, në të cilën është diskutuar pika e vetme e rendit të ditës: propozim-vendimi për caktimin ... Read More

Gashi: SHBA tha se Kosova duhet t’i jep diçka Serbisë, që të njihet nga Rusia e Kina (Video)

26/10/2018

Astrit Gashi thotë se SHBA i ka përmendur tri pika për Kosovën. Analisti Astrit Gashi ka thënë se Gjermania ka frikë se me prekjen e ... Read More

Barcelona bëhet gati për “dimër të nxehtë” me transferime

18/10/2018

Barcelona ka shumë pika të dobëta në ekipin e vet dhe dyshimet tashmë janë vërtetuar. Fokusi tash është janari, ku ekipi duhet të bëjë disa ... Read More

Serbët tregojnë pse u nevojitet Ujmani

08/09/2018

Hidrocentrali i Ujmanit, pika kontestuese e vizitës së presidentit serbe Aleksandar Vuçiq në Kosovë, është me rëndësi strategjike për qëndrimin dhe të ardhmen e serbëve ... Read More

Niveli i Vardarit në Veles, mbi mesataren

11/08/2018

11 August 2018 / 10:52 Niveli i lumit Vardar në Veles këtë mëngjes tek pika matëse “Ura e Vjetër” ishte 60 centimetra. Në gjashtë gusht ... Read More