Tag: pikave

Nëse qëndroni gjatë para kompjuterit, keni patjetër nevojë për këtë vitaminë

14/01/2020

Duke u fokusuar në ekranin e kompjuterit, sytë gjithmonë reagojnë ndaj pikave të ndritshme dhe të errëta. Ndaj ata që punojnë në kompjuter kanë nevojë ... Read More

Veshët janë harta e fshehtë e trupit! Ja çfarë zbulojnë për ju…

26/12/2019

Ekziston një marrëdhënie neurologjike midis pikave specifike në trupin tonë dhe organet tona të brendshme.Vëzhgimi i veshëve mund të na ndihmojë të mësojmë rreth gjendjeve ... Read More

Pikat për hundë mund të shkaktojnë reaksion të rrezikshëm alergjik, por edhe të bëheni imunë ndaj disa alergjenëve

24/05/2019

Kur është fjala për përdorimin e pikave për hundë, udhëzimi është i qartë – përdorni pikat disa ditë në mënyrë që të shmangni disa probleme ... Read More

Rendi i ditës për seancën e nesërme të Kuvendit, ku pritet të votohet edhe buxheti

01/02/2019

Nesër me fillim nga ora 10:00, Kuvendi i Kosovës do të mblidhet për shqyrtimin e 9 pikave të rendit të ditës. Në mesin e tyre, ... Read More

Vetëvendosje thotë se Qeveria Haradinaj po tenton të shkatërrojë Telekomin

12/01/2019

Moszbatimi i dymbëdhjetë pikave të rezolutës së miratuar në Kuvendin e Kosovës, tash e gjashtë muaj për ndërmarrjet publike të Telekomit dhe Postës së Kosovës, ... Read More

Hyn në fuqi ligji, Shqipëria pa kazino

01/01/2019

Ka hyr në fuqi të martën ligji për mbylljen e pikave të basteve sportive dhe kazinove elektronike, në të gjithë Shqipërinë. Vendimi i qeverisë për ... Read More