Tag: pikët

Formacionet zyrtare: Lazio – Genoa

29/09/2019

Lazio synon tri pikët në ndeshjen e radhës në Serie A, në ndeshjen që luan para tifozëve të vet, raporton lajmi.net. Genoa do të jetë ... Read More

Sot luhen dy ndeshje në Superligë: Feronikeli kërkon tri pikët ndaj KEK-ut, Drita pret Trepçën 89

21/04/2019

Sot luhen dy ndeshje në Superligë: Feronikeli kërkon tri pikët ndaj KEK-ut, Drita pret Trepçën 89 Sot (e diele), do të luhen edhe dy ndeshje ... Read More

Milan ndalet nga Parma

20/04/2019

Parma dhe Milan kanë ndarë pikët duket luajtur 1:1 në ndeshjen hapëse të xhiros së 33-të në ‘Ennie Tardini’ të shtunën pasdite. Skuadra e Gennaro ... Read More

Mbappe ia siguron fitoren PSG-së, 20+ nga Lille

31/03/2019

PSG-ja ka marrë pikët e plota në udhëtim, duke e mposhtur Toulousen me rezultat minimal 1-0.Sulmuesi 20-vjeçar i talentuar, Kylian Mbappe, ia ka siguruar tri ... Read More

Ndërhyrje më brutale moti s’keni parë!

31/03/2019

Ajaxi ka marrë pikët e plota në derbin e Holandës, duke e mposhtur 3-1 PSV-në.Ajaxi e mundi PSV-në me një lojtar më pak në fushë ... Read More

Man City fiton dhe rrëmben pozitën e parë

30/03/2019

Manchester City e ka mposhtur 2-0 Fulhamin, për t’i rrëmbyer pikët e plota dhe për të pushtuar pozitën e parë në renditjen e Premierligës.Manchester City ... Read More

Flet Xhaka pasi gazeta zvicerane e fajësoi trajnerin që e zëvendësoi atë

27/03/2019

Granit Xhaka e shfrytëzoi llogarinë e tij në Instagram për t’i komentuar dy pikët e humbura të Zvicrës ndaj Danimarkës, pasi ndeshja përfundoi me rezultat ... Read More

12 ndeshje pa humbje, Kosova lë shumë prapa Brazilin, Anglinë e Gjermaninë

26/03/2019

Kosova ka dështuar të marrë tri pikët në shtëpi kundër Bullgarisë, por “Dardanët” nuk janë mposhtur sërish.Barazimi 1-1 me Bulgarinë në stadiumin “Fadil Vokrri”, ishte ... Read More

Hazard shkëlqen në fitoren e Belgjikës

24/03/2019

Belgjika ka marrë pikët e plota kundër Qipros, duke triumfuar 2-0.Belgjika ka marrë edhe fitoren e dytë në kualifikimet për Euro 2020, pasi e ka ... Read More

Hysaj thotë se Panucci i takon të kaluarës: “Duhet të vazhdojmë para”

24/03/2019

Hysaj kërkon të harrohet Panucci sa më parë dhe të fokusohen për t’i marrë pikët e plota nesër kundër Andorrës.Kapiteni i Kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj, ... Read More

Anglia e turpëron Çekinë

22/03/2019

Anglia ka marrë pikët e plota në ndeshjen e parë në Grupin A, duke e mposhtur 5-0 Cekinë.Anglia e ka nisur për mrekulli rrugëtimin për ... Read More

Berisha: Duam vetëm fitore kundër Bullgarisë!

22/03/2019

Bernard Berisha pret se Kosova të marrë pikët e plota në ndeshjen e parë në kualifikimet për “Euro 2020”.Pas barazimit në miqësoren me Danimarkën në ... Read More