Tag: pini

Kur duhet të pini kafe që më lehtë të humbni peshë

05/07/2020

Kafja ul apetitin, por forcon metabolizmin! Nëse pini kafe, do të shpenzoni më shumë kalori sesa kur nuk pini. Hulumtimet tregojnë që kafja shpejton metabolizmin ... Read More

Këto tri pije do t’ju shpëtojnë nga dhimbja e kokës

21/12/2019

Ju dhemb koka? Ju nuk keni pse të pini pilulën!Mendoni për metoda plotësisht natyrale që nuk do t’ju dëmtojnë dhe do t’ju ndihmojnë të hiqni ... Read More

Pijet që ju shpëtojnë nga dhimbja e kokës

09/12/2019

Ju dhemb koka? Ju nuk keni pse të pini pilulën!Mendoni për metoda plotësisht natyrale që nuk do t’ju dëmtojnë dhe do t’ju ndihmojnë të hiqni ... Read More

Mësoni arsyen pse ju dridhen duart

04/10/2019

Mund ta vëreni dridhjen e duarve në mëngjes, kur po pini kafe apo shkruani mesazhe në telefon. Nuk jeni të vetmit. Dridhja e një pjese të ... Read More

Këto gjëra ju ndodhin nëse nuk pini ujë pas stërvitjeve

26/08/2019

Shumë njerëz mendojnë se nuk është mirë të pini ujë gjatë dhe menjëherë pas stërvitjeve.Por shkencëtarët dhe atletët profesionistë mendojnë anasjelltas: ju nuk duhet ta ... Read More

Ja pse duhet shijuar një gotë birrë të ftohtë këto ditë të nxehta

13/08/2019

Dhe mirë bëni. Mësoni 6 arsye se përse mund ta pini pa “vrarje” ndërgjegjieje një gotë birrë. -Të sjell në gjendje të mirë, në humor ... Read More

Ja sa litra ujë duhet të pini nëse dëshironi të dobësoheni

10/08/2019

Uji ndihmon të përshpejtojmë metabolizmin kur dëshirojmë të humbim kilogramë.Për ta shpejtuar metabolizmin duhet të pini rreth 2.5 litra ujë gjatë një dite. Hulumtimet kanë ... Read More

Pirja e kafes natën nuk ua prish gjumin

06/08/2019

Nuk duhet të jeni të brengosur që do mbeteni pa gjumë nëse pini kafe natën.Sipas një studimi të ri, është gjetur se pirja e alkoolit ... Read More

Kafja e mëngjesit pihet edhe nëse i shtoni pak kripë

04/08/2019

Mund t’ju duket e çuditshme, pasi mund të jeni mësuar që ta pini kafen me sheqer, ose maksimumi shqeto, pa asnjë gjë, por ja që ... Read More

Kaq ujë duhet të pini nëse dëshironi të dobësoheni

23/07/2019

Uji ndihmon të përshpejtojmë metabolizmin kur dëshirojmë të humbim kilogramë.Për ta shpejtuar metabolizmin duhet të pini rreth 2.5 litra ujë gjatë një dite. Hulumtimet kanë ... Read More

Studimi: Pirja e kafesë në mëngjes shmang dhimbjen e kokës

15/07/2019

Jeni mësuar të pini kafe sapo zgjoheni çdo mëngjes?Do të bënit mirë mos ta ndryshonit këtë regjim. Edhe pse gjithmonë është quajtur si një “ilaç” ... Read More

Lajm i mirë për personat që pinë çaj rusi

15/04/2019

Çaji më i shëndetshëm për ju është ai që dëshironi ta pini çdo ditë. Ky përkufizim është më së shumti i shprehur në Perëndim, për ... Read More