Tag: pjesën

Dy balerinët e Trupës së Baletit të Kosovës që i bashkoi profesioni

14/01/2019

Pjesën më të madhe të kohës e kalojnë së  bashku. Jo vetëm pse ata janë burrë e grua, por sepse ndajnë edhe të njëjtin profesion. ... Read More

Përfundon pjesa e parë e intervistimit të Rrustem Mustafës në Hagë

14/01/2019

Ish-komandanti i UÇK-së, Rrustem Mustafa, ka përfunduar pjesën e parë të intervistimit nga Prokurori Special në Hagë të Holandës. Mustafa aktualisht po pauzon pas më ... Read More

Dhjami i tepërt rreth belit nënkupton se keni madhësi më të vogël të trurit

11/01/2019

Bel i gjerë, tru i vogël? Nëse jeni të trashë, në veçanti në pjesën e mesit të trupit, atëherë ka shumë mundësi që veçse e ... Read More

Trepça përforcohet me amerikanin CJ Wilson

11/01/2019

Trepça ka vazhduar me përforcime për pjesën e mbetur të stinorit në elitën e basketbollit kosovar. Skuadra nga Mitrovica ka arritur marrëveshje me basketbollistin amerikan ... Read More

“Ka filluar të bëhet nxehtë këtu”: Anija hapësinore kineze përditësoi llogarinë në rrjetin social, para se të pushojë për disa ditë (Foto)

08/01/2019

Anija hapësinore kineze, që ka nisur eksplorimin në pjesën e errët të hënës, e ka përditësuar llogarinë në rrjetin social, për t’i njoftuar njerëzit në ... Read More

Zyrtare: Liverpooli e huazon te Bournemouthi mbrojtësin Nathaniel Clyne

04/01/2019

Nathaniel Clyne është bashkuar me Bournemouth në huazim nga Liverpooli për pjesën e mbetur të sezonit. 27-vjeçari ka pasur shumë probleme me lëndim gjatë 18 ... Read More

Anija hapësinore kineze që lëvizë deri me 200 kmh, ka filluar eksplorimin e anës së errët të hënës (Foto)

04/01/2019

Pas aterrimit të suksesshëm në pjesën e errët hënës, anija hapësinore kineze ka nisur eksplorimin e sipërfaqes së butë, të fqinjit tonë më të afërt ... Read More

Kina lanson Chang’e në anën e errët të Hënës

03/01/2019

Në 2016, Kina shprehu interesin e saj për lansimin në Hënë, por jo pjesën ku ateruan shtetet e tjera, por anën e errët të Hënës. ... Read More

Zyrtare: Lamar Wofford-Humphrey nënshkruan me Bashkimin

02/01/2019

Kampioni aktual i Kosovës në basketboll, Bashkimi ka nisur të mendojë për pjesën pranverore të kampionatit. Prizrenasit kanë bërë lëvizjen e parë duke sjell përforcuar ... Read More

Zyrtare: Muriell kthehet te Serie A, nënshkruan me Fiorentinën

01/01/2019

Luis Muriel do të rikthehet në Serie A, kësaj radhe te Fiorentina.  Sulmuesi kolumbian në pjesën e dytë të këtij sezoni, do të vesh fanellën ... Read More

Moti sot kryesisht qëndrueshmen dhe i ftohtë

28/12/2018

28 Dhjetor 2018 / 8:11 Moti sot parashikon që në pjesën e parë të ditës të mbajë mot kryesisht i ftohte dhe me vranësira të ... Read More

Ndalesë për automjetet e rënda transportuese në rrugën Mavrovë -Dibër-Strazhë

24/12/2018

24 Dhjetor 2018 / 22:50 Për shkak të reshjeve të dëborës dhe erës së përforcuar në pjesën veriore të vendit që nga ora 20:15 për ... Read More