Tag: pjesërisht

ATO-ja do të financohet nga Agjencia e Komunikimeve Elektronike

12/03/2019

12 Mars 2019 / 15:44 Agjencia e Komunikime Elektronike do të financojë pjesërisht Agjencinë Teknike Operative, përgjegjëse për ndërmjetësimin e sinjalit gjatë përgjimeve të telekomunikimeve. ... Read More

Nesër mot pjesërisht i vranët dhe me diell

19/02/2019

Mbi vendin tonë nesër do të mbajë mot pjesërisht i vranët dhe me diell dhe me temperatura mbi mesataren për këtë periudhë të stinës së ... Read More

Moti për nesër, me vranësira dhe ngrica

15/01/2019

Nesër në Kosovë pritet të mbajë mot pjesërisht i vranët dhe me diell. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se në disa zona do ... Read More

Sërish reshje bore, nga mesi i javës mot më stabil

15/01/2019

Sot do të mbajë mot i ftohtë dhe pjesërisht i vranët. Pasdite dhe në mbrëmje priten reshje lokale bore, ndërkaq nga e mërkura pritet mot ... Read More

Nesër mot i ftohtë, mëngjesi me mjegull

14/01/2019

Mbi vendin tonë nesër do të mbajë mot i ftohtë, pjesërisht i vranët dhe me diell. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vranësirat vende-vende kanë mundësi ... Read More

Mot pjesërisht i vranët

31/10/2018

31 Tetor 2018 / 8:10 Moti sot parashikohet të jetë pjesërisht i vranët dhe me reshje të dobëta shiu. Temperatura më e madhe ditore parashikohet ... Read More

Gjykata Themelore Shkupi 1: Gruevski është i obliguar vullnetarisht të paraqitet për vuajtjen e dënimit me burg

05/10/2018

Pas informacionit të sotëm se Gjykata e Apelit në Shkup pjesërisht e ka pranuar ankesën e të pandehurit të parë Gjoko Popovski për lëndën “Tanku” ... Read More

Sheshel dënohet me 10 vjet burg, por ai tashmë e ka vuajtur dënimin

11/04/2018

11 April 2018 / 16:11 Një gjykatë e Kombeve të Bashkuara përmbysi pjesërisht dënimin e ultranacionalistit serb, Vojislav Sheshel për krime lufte, duke e dënuar ... Read More