Tag: pjesës

Diplomohen 16 kadetë për inspektorë të Inspektoratit Policor të Kosovës

30/04/2019

Në Akademinë e Kosovës për Siguri Publike (AKSP), sot gjashtëmbëdhjetë kadetë përfunduan pjesës teorike të programit profesional për Inspektor i Inspektoratit Policor të Kosovës. Ministri ... Read More

Wolves e deklason Arsenalin pas pjesës së parë

24/04/2019

Wolves e ka deklasuar Arsenalin pas pjesës së parë të ndeshjes së mbetur për javën e 31-të. Skuadra e Espirito Santo është duke fituar 3:0 ... Read More

Agim Bahtiri e shpalli të martën ditë zie në Mitrovicë

23/04/2019

Pas lajmit për gjetjen e trupit të riut pa shenja jete në gërmadhat e pjesës së shembur të ish-Hotelit “Adriatiku”, kryetari i i Komunës së ... Read More

Ky është i riu që humbi jetën nga shembja e Hotelit “Adriatiku” (Foto)

23/04/2019

I riu që humbi jetën sot nën gërmadhat e pjesës së shembur të Hotelit “Adriatiku” në Mitrovicë, është Visar Behrami, 27 vjeçar nga Mitrovica. Behrami ... Read More

Ronaldo i shënon super gol Ajaxit

10/04/2019

Juventus ka shkuar me epërsi 0-1 në pushimin e pjesës së parë ndaj Ajax. Është Cristiano Ronaldo që ka shënuar në minutën e 45’ të ... Read More

FFK publikon statistikat e pjesës së parë të sezonit

05/02/2019

Federata e Futbollit të Kosovës ka publikuar statistikat e përgjithshme të Superligës së Kosovës pas pjesës së parë të sezonit 2018/19. Aty janë përfshirë renditja ... Read More

Edi Rama përmend nikoqirët e takimit të dy qeverive: Faleminderit stafit të Hotel Dukagjini për mikpritjen

26/11/2018

Organizimi i takimit në mes Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë, përveç pjesës protokalare, ka pasur edhe elemente tjera interesante. Shefi i ekzekutivi shqiptar, ... Read More

Kosovë 1-0 Azerbajxhan, statistikat e pjesës së parë

20/11/2018

Kosova ka epërsinë tejet të rëndësishme me rezultat 1-0 pas pjesës së parë ndaj Azerbajxhanit në stadiumin “Fadil Vokrri”. Mbi 12 mijë shikues u befasuan ... Read More

Pjesa e parë: Kosova në avantazh ndaj Maltës me performancë dominuese

11/10/2018

Përfaqësuesja e Kosovës ka epërsinë ndaj Maltës pas pjesës së parë dhe jo vetëm – djemt tanë kanë dominuar fuqishëm sfidën. Stadiumi për plot me ... Read More

Humbi për dy javë në malin përplot arinj, mbijetoi duke ngrënë boronica të papjekura (Foto)

26/08/2018

Svetlana Evai i ka mbijetuar mrekullisht humbjes për dy javë, në një mal të pjesës ruse të Arktikut. Adoleshentja 15-vjeçare ka shmangur arinjtë e murrmë ... Read More

Franca kalon në epërsi, shënon Umtiti

10/07/2018

Franca ka kaluar në epërsi (1-0) ndaj Belgjikës në kuadër të gjysmëfinale së Kampionatit Botëror. Pas pjesës së parë pa gola, pjesa e dytë ka ... Read More

Zhbllokohet ndeshja Uruguai-Francë, shënon Varane me kokë

06/07/2018

Ndeshja mes Uruguait dhe Francës është hapur me një gol të shënuar në fundin e pjesës së parë. Ishte Raphael Varane që kërceu më së ... Read More