Tag: plani

Kosova pa mina më 2024

04/04/2019

Forca e Sigurisë së Kosovës ka shënuar Ditën ndërkombëtare të Deminimit, me ç’rast u publikua Plani Strategjik i Deminimit për 2019-2024, në mënyrë që të ... Read More

Reali kontakton agjentin Mendes, Mourinho brenda javës merr drejtimin e Realit

07/03/2019

Klubi ka kontaktuar me agjentin e Jose Mourinhos, Jorge Mendes. Plani i madrilenëve është që Santiago Solarin ta shkarkojnë deri në fundjavë dhe trajneri i ... Read More

LSDM: Janë siguruar 43 milionë denarë për zhvillimin e aftësive digjitale dhe punësimin e të rinjve

10/02/2019

10 Shkurt 2019 / 10:13 Masat nga Plani Operacional për Punësimin për vitin 2019 ofrojnë mundësi për punësimin e të rinjve, përmes trajnimeve dhe rikualifikimeve ... Read More

Air Albania lihet në harresë

06/02/2019

Plani për ndërtimin e kompanisë kombëtare të fluturimit “Air Albania” vishet me dyshime. “CH Aviation”, një portal zvicerian i specializuar për zhvillimet në industrinë e ... Read More

Gruevski para arratisjes kishte krijuar përshtypje se po përgatitej për burg

25/11/2018

25 Nëntor 2018 / 12:55 Për të mos u zbuluar plani i tij për arratisje, ish kryeministri Nikolla Gruevski kishte pyetur truprojet e tij se ... Read More

Qeveria njoftoi përmbylljen e planit “3-6-9”

31/03/2018

31 March 2018 / 15:05 U rrumbullakua, të paktën nga aspekti kohor, plani për zbatimin e reformave i njohur si Plani 3-6-9. Nga Qeveria komunikuan ... Read More

Brenda dy muajve pritet sistemimi i 958 nëpunësve të administratës

28/03/2018

28 March 2018 / 12:44 Mbrëmë ne Qeveri ka kaluar plani për sistematizimin e 958 nëpunësve të administratës publike. Brenda dy muajve pritet  që ky ... Read More