Tag: planifikon

Zbulohet unaza e arit 18 karat nga viti 1834

24/01/2020

Një zbulues amator i metaleve që zbuloi një unazë ari nga viti 1834 planifikon ta ribashkojë atë me pasardhësit e pronarit. Unaza 18 karatësh mban ... Read More

Trump planifikon t’i ndalojë cigaret elektronike

13/09/2019

Presidenti amerikan Donald Trump ka njoftuar se administrata e tij po planifikon t’i ndalojë cigaret elektronike me aromë, pas një numri të vdekjeve të lidhura ... Read More

Gazeta e Barcelonës zbulon përforcimin e ri të Real Madridit, çmimi 70 milionë euro

27/08/2019

13:03 | 08/27/2019 Real Madrid planifikon edhe një blerje të madhe para mbylljes së afatit kalimtar të verës. Real Madrid është duke negociuar me Sporting ... Read More

Rreth 32 mijë euro kushton klonimi i qenve dhe maceve në Kinë

21/08/2019

Kompania planifikon klonimin e 500 qenve të tjerë në pesë vjetët e ardhshme. Kohët e fundit u raportua se Sinogen ishte i pari në vend ... Read More

iPhone për 2021 do të ketë sensor gjurmë gishtërinjsh në ekran

06/08/2019

Apple planifikon të ri-prezantojë Touch ID, me një sensor gjurmësh të gishtërinjve në ekran, në telefonat për 2021, sipas raportit të analistit të industrisë Ming-Chi ... Read More

Facebook synon t’i bëjë konkurrencë Bitcoin-it me valutën e saj ”Libra”

19/06/2019

Facebook po planifikon për të lëshuar në qarkullim, vitin e ardhshëm, një monedhë të re digjitale, të quajtur Libra. Nepërmjet një njoftimi bëhet e ditur ... Read More

Zbulohen dhe konfirmohen modelet iPhone 2019

25/05/2019

Tashmë është e ditur se Apple planifikon të lansoj iPhone të ri këtë vit. Nëse thashethemet duhet të besohen, linja do të përfshijë iPhone 11, ... Read More

Majk zbulon detaje rreth projekteve të reja, po vjen me dy duete

04/05/2019

17:24 | 4 Maj 2019 17:24 | 4 Maj 2019 Majk ka zbuluar detaje rreth projekteve që planifikon t’i sjell së shpejti. Majk ka qenë ... Read More

Zbulohet se kur Wilder do të luftojë me Joshuan dhe Furyn

30/04/2019

Deontay Wilder planifikon të përballet me Tyson Furyn në fund të këtij viti, para se të ndeshet me Anthony Joshuan në vitin 2020. Kështu ka ... Read More

McGregor po kthehet nga pensionimi? Paralajmërohet revanshi i ëndrrave

29/04/2019

Luftëtari i UFC, Conor McGregor, duket se po planifikon rikthimin e tij, pasi muaj më parë ishte pensionuar nga ky sport. ‘Notoriuous’ kishte hequr dorë ... Read More

“Dua të qëndroj edhe për 100 vite te Inter”

28/04/2019

19:09 | 04/28/2019 Inter është duke i bërë planet për sezonin e ri. Inter po planifikon që në verë t’i bëjë disa përforcime, duke filluar ... Read More

Optimizëm tek Barca, pritet zbarkimi i Rashford

26/04/2019

Skuadra e Barcelonës po planifikon që të transferojë një sulmues qendror për sezonin e ardhshëm. Me Luis Suarez që po mbush vitet që nuk do ... Read More