Tag: planin

OBSH nis fushatë masive të vaksinimit kundër fruthit në Kongo

26/09/2019

Mbi 800,000 fëmijë do të futen në planin për vaksinim në Republikën Demokratike të Kongos, ku shpërthimi i fruthit ka lënë mbi 3,500 njerëz të ... Read More

Facebook krijon “gjykatë” për ankesat e përdoruesve

18/09/2019

Kompania Facebook ka zbuluar planin për të krijuar një bord të pavarur “mbikëqyrjeje” i cili do të marrë vendime se si menaxhohet rrjeti social. Kompania ... Read More

​Mbyllen katër lokale të natës në Pejë, një person i arrestuar

12/05/2019

Policia e Kosovës mbrëmë në zonën e Pejës ka zbatuar planin operativ të koduar ‘Kontrollimi i lokaleve 2019’, me ç’rast ka mbyllur katër lokale të ... Read More

Arrestohen shtatë persona në Ferizaj, u kapën duke prerë dru ilegalisht

05/05/2019

Bazuar në planin operativ ,”Mbrojtja e pyjeve 2019” , njësitet policore të Stacionit Policor në Ferizaj kanë vazhduar me angazhimin e tyre të filluar kohë ... Read More

Policia aksion në Klinë, mbyllet një lokal dhe shoqërohen në polici 12 shtetase të huaja

19/04/2019

Me datën 18 prill 2019, në zonën e Klinës, Policia ka zbatuar planin operativ të koduar ‘Kontrollimi i lokaleve 2019’. “Njësia e Hetimeve, Stacioni Policor ... Read More

Sheqerinska: Anëtarësimi në NATO do të përmirësojë ekonominë

09/04/2019

Alsat 2019-04-09T19:28:42+02:00 Anëtarësimi në NATO për shtetin është i rëndësishëm jo vetëm për planin e sigurisë, por edhe për planin ekonomik, për të cilën kanë ... Read More

Solskjaer tregon se si e ndërtoi strategjinë e ekipit kundër Chelseat, Pogba lojtar kryesor i Unitedit

19/02/2019

Menaxheri i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer ka zbuluar se si e kanë ndërtuar planin e tyre të lojës për të përfituar më shumë nga ... Read More

Paralajmërimi i Janjiq: Çdo gjë çon drejt konfliktit të armatosur në Kosovë

18/02/2019

Forcat e mëdha gjithmonë kanë Planin B, dhe nëse nuk do të vijë deri te marrëveshja Beograd-Prishtinë, gjithçka çon në shpërthimin e konflikteve të armatosura ... Read More

A po shkon Qeveria Haradinaj drejt riformatimit, apo vendi drejt zgjedhjeve?

21/01/2019

Koalicioni aktual qeverisës në Kosovë po ballafaqohet me shumë sfida. Në planin e brendshëm, me greva e pakënaqësi në rritje nëpër sektorë të ndryshëm, ku ... Read More

Ministri Ismaili nënshkruan Planin e imunizimit për vaksinimin e popullatës

17/12/2018

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili nënshkroi sot Planin Strategjik të Imunizimit (PSI) 2019-2021, i cili ka për qëllim përfshirjen me imunizim të gjithë popullatës së ... Read More

Policia e Kosovës thotë se janë identifikuar 29 fëmijë lëmoshë-kërkues dhe 13 të dyshuar

11/12/2018

Policia e Kosovës ka zbatuar Planin Operativ ‘Identifikimi i fëmijëve lëmosh-kërkues si viktima të mundshme të trafikimit’, i cili është shtrirë në gjithë territorin e ... Read More

Ismaili nënshkroi sot Planin e Veprimit për Rezistencën Antimikrobike

05/12/2018

Ministri i Shëndetësisë Uran Ismaili nënshkroi sot Planin e Veprimit për Rezistencën Antimikrobike, që synon të ulë përdorimin e panevojshëm të antibiotikëve nga qytetarët e ... Read More