Tag: platformës

Basha: Nuk ka zgjedhje pa opozitën

02/05/2019

Kryetari i PD-së Lulzim Basha në prezantimin e platformës për zgjedhje të lira e të ndershme vijoi me akuzat kundër kryeministrit Edi Rama dhe kabinetit ... Read More

Twitter me një risi që mund të mos iu pëlqejë përdoruesve

16/04/2019

Twitter po bën një hap të madh në pastrimin e platformës së tij, në mënyrë që të bëhet më e ndërgjegjshme përpara ligjit. Sipas Qendrës ... Read More

“Shkrihet” Messenger, Facebook-u merr vendimin drastik

14/04/2019

Facebook dëshiron që përdoruesit të komunikojnë përmes platformës kryesore, dhe gjithashtu që aplikacionet të mos funksionojnë në mënyrë të pavarur. Jane Manchun Wong, një ekspert ... Read More

Krasniqi reagon ndaj deklaratave për punësimet e të afërmve dhe militantëve partiakë në Ekipin Negociator

03/04/2019

Pas kritikave të ardhura nga opozita dhe nga shoqëria civile, se në Ekipin Negociator për krijimin e Platformës Shtetërore të Kosovës për dialogun me Serbinë, ... Read More

Kur bie Facebook, të gjithëve “u ndalet fryma” – një histori e ndërprerjeve të platformës gjigante, nëpër vite!

15/03/2019

Qindra miliona përdorues të platformës gjigante Facebook, gjatë ditës së mërkurë janë ballafaquar me probleme, duke raportuar se kishte ndërprerje të kësaj platforme. Sipas Down ... Read More

Vuçiq: Nuk e di se çfarë planifikon Prishtina

13/03/2019

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi sot se Prishtina zyrtare me miratimin e platformës shënoi fundin e dialogut. Ai këto komente i bëri pas takimit ... Read More

Ligji dhe Platforma për dialogun fuqizojnë Ekipin negociator

08/03/2019

Miratimi i Ligjit dhe Platformës për dialogun me Serbinë nga ana e Kuvendit të Kosovës, sipas analistëve politikë nuk pritet të sjellë ndonjë ndryshim të ... Read More

Steven Spielberg kundër filmave që i prodhon Netflix

04/03/2019

Pasi filmi i platformës, Netflix, “Roma” i regjisorit Alfonso Cuaron fitoi javën e kaluar tre Academy Awards, regjisori Steven Spielberg ka thënë se më një ... Read More

GLPS: Tri defekte serioze të Platformës së Dialogut

16/02/2019

Grupi për Studime Juridike dhe Politike (GLPS) ka analizuar përmbajtjen e Platformës së dialogut për marrëveshjen finale Kosovë-Serbi, e cila shënon një përpjekje më serioze ... Read More

Shkëputet mbajtësja e platformës, pastruesit e xhamave u luhatën jashtë katit të 24-të (Video)

26/01/2019

Pastruesit e xhamave shpëtuan të pa lënduar, pasi u shkëput mbajtësja e platformës dhe ata u luhatën për një kohë, jashtë katit të 24-të të ... Read More

Tipari i ri në Facebook ju njofton se sa kohë shpenzoni në platformë

21/11/2018

Rrjeti social ka lansuar një tipar të ri që kalkulon kohën e përdorimit tuaj të platformës dhe ju lejon të vendosni një alarm të përditshëm ... Read More

Zonja e Parë e Kosovës takoi homologe nga mbarë bota në pritjen e ‘Fashion 4 Development’

25/09/2018

Zonja e Parë e Kosovës, Lumnije Thaçi, me ftesë të presidentes dhe themelueses së platformës globale ‘Fashion 4 Development”’, Evie Evangelou, sonte (e martë) ka ... Read More