Tag: plazh

Si ta menaxhoni stresin gjatë verës?

19/08/2019

Por, ato që ju bëni gjatë pushimeve apo fundjavave në plazh nuk do të thotë se ju mbajnë larg stresit. Ekspertët e Institutit të Shëndetit ... Read More

Këto janë arsyet pse ecja në plazh është e mirë për shëndet

19/08/2019

Përveç se të merrni diell, të laheni, të relaksoheni dhe të luani, në plazh mund të bëhen edhe shumë aktivitete të tjera si për shembull ... Read More

Këshilla si të mbani më gjatë ngjyrën që merrni në plazh

17/08/2019

Bëni një muaj plazh dhe në tetor dhe nuk keni më ngjyrën e çokollatës në lëkurë? Nuk mjaftojnë vetëm kremrat e mirë që përdorni, duhet ... Read More

Si të mbani më gjatë ngjyrën që e mirrni në plazh, këto janë disa truke

15/08/2019

Bëni një muaj plazh dhe në tetor nuk keni asnjë grimë ‘ngjyrë çokollate’ në lëkurë?Epo, nuk mjaftojnë vetëm kremrat e mirë që përdorni, duhet të ... Read More

Vjen lajmi i madh për të gjitha vajzat që bëjnë grim në plazh

16/07/2019

A e dini se sipas një studimi të fundit vajzat që vendosin tualet në plazh janë më të mbrojtura se të tjerat? Ekspertët thonë se ... Read More

A konsiderohen lexuesit e librave në plazh lexues serioz?

10/07/2019

Sado argëtuese dhe e mezipritshme të tingëlloj rrezitja në plazh, kur veçse ndodhemi atje, fillojmë të mërzitemi dhe na nevojitet diçka që koha të kalojë ... Read More

Aeroplani fluturoi shumë afër pushuesve të plazhit, mblodhi ujë për të shuar një zjarr në afërsi (Video)

03/03/2019

Të pranishmit në një plazh të Spanjës, mbetën të habitur nga një aeroplan i lehtë, që kaloi shumë pranë tyre, që të mblidhte ujë në ... Read More

Shkencëtarët e befasuar me peshkun e gjatë mbi dy metra, që e kishin nxjerrë valët në plazh (Foto)

02/03/2019

Peshku i gjatë mbi dy metra, që e nxorën valët në një plazh të Kalifornisë së Shteteve t Bashkuara, i befasoi shkencëtarët që merren me ... Read More

Zuri në grep një peshkaqen, me vështirësi e ktheu sërish në det (Video)

10/02/2019

Derisa po peshkonte në një plazh në Perth të Australisë, peshkatari hasi në shumë vështirësi, që ta nxjerrë nga uji kapjen që kishte bërë. Por, ... Read More

Gazetari spanjoll raporton live nga plazhet e bukura të Barcelonës, prapa shpinës së tij shfaqet një burrë lakuriq (Video)

27/12/2018

Gazetari spanjoll Dani Ramirez po raportonte live nga një plazh ku po fliste për turistët në Barcelonë, por ai duket se nuk e dinte se ... Read More

Shembet një pjesë e madhe e kodrës, kalimtarja e rastit filmon gjithçka (Video)

11/12/2018

Ky është momenti rrëqethës kur një pjesë e madhe e një kodre shembet dhe bie në plazh, duke bërë kështu që autori i videos që ... Read More

​Art nga mbeturinat (Foto)

24/10/2018

Dominique Mc Cain ishte një turiste e zakonshme në Malajzi. Ajo e gëzonte festën e saj në plazh, por vëmendja e saj u tërhoq nga ... Read More