Tag: plenare

Çfarë nuk u pa nga kamerat në Parlament/ Mimi Kodheli si fotografe, Majko ‘shkrin gazit’ ministret

02/03/2020

Ditën e sotme është mbajtur seanca plenare e rradhës. Ashtu si shihet edhe nga fotot, kjo e sotmja, ka qenë një seancë e qetë. në ... Read More

Përfundon seanca, Veseli me porosi për LDK-në dhe VV-në

20/05/2019

Në mungesë të kuorumit Kuvendi i Kosovës ka ndërprerë punimet e seancës plenare ku u diskutua për komisionin që do të drejtojë themelimin e Tribunalit ... Read More

Isufi: Të merret shembull krijimi i Gjykatës Speciale, dhe të krijohet edhe Tribunali ndërkombëtar

20/05/2019

Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Ahmet Isufi në seancën plenare ku në rend dite është iniciativa për formimin e Tribunalit për gjenocid për krimet ... Read More

Veseli: Formimi i Tribunalit nuk ka të bëjë me Gjykatën Speciale, Kosova ka shumë dëshmi për gjenocidin serb

20/05/2019

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli në vazhdimin e seancës plenare të 16 majit, për themelimin e Tribunalit për krimet serbe në Kosovë, ka thënë se ... Read More

Mungesa e deputetëve shtyn seancën plenare

15/05/2019

Edhe pse nisi me 1 orë vonesë seanca plenare e paraparë për t’i shqyrtuar rreth 59 pika të lënë gjysmë nga seancat e kaluara është ... Read More

Kuvendi mban seancë, në rend dite 59 pika

15/05/2019

Kuvendi i Kosovës sot do të vazhdoj sot seancën plenare. Sipas njoftimit për media, seanca plenare do të nis në ora 10:00, ku në rend ... Read More

Kuvendi nesër vazhdon seancën plenare

14/05/2019

I. Pikat e papërfunduara nga Seanca plenare, mbajtur me 30 janar 2019: 1. Votimi i Projektligjit për ratifikimin e Marrëveshjes për Protokollin Shtesë 5 të ... Read More

Kuvendi një minutë heshtje për ushtaraken Zarife Hasanaj

08/05/2019

Gjatë seancës plenare të ditës së sotme në Kuvendin shqiptar është mbajtur një minutë heshtje për ushtaraken që humbi jetën gjatë misionit në Letoni, Zarife ... Read More

Ministri Lleshaj, në interpelancë nga opozita e re për grabitjen në Aeroportin e Rinasit

18/04/2019

  Kuvendi i Shqipërisë zhvillon sot seancën e radhës plenare. Diskutimet në seancë do të nisin me interpelancën urgjente me Ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj ... Read More

Zenun Pajaziti kërkon që ministria e Diasporës të bartet në Gjilan

15/04/2019

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Zenun Pajaziti, ka kërkuar sot në seancën plenare që Ministria e Diasporës të zhvendoset nga Prishtina në qytetin e ... Read More

Ende pa nisur seanca, Kuvendi shkon në pauzë

15/04/2019

Në mungesë të deputetëve të pranishëm në sallë ku pritej të niste seanca plenare e Kuvendit të Kosovës, është vendosur që seanca të shkojë 15 ... Read More

Kuvendi vazhdon seancën plenare të hënën

12/04/2019

Kuvendi i Kosovës do të vazhdojë seancën plenare ditën e hënë, ora 10:00, transmeton Telegrafi. Një pjesë e seancës është paraparë votimi i  disa projektligjeve, ... Read More