Tag: pllaka

Thaçi: Vlerat e UÇK-së po rriten

26/05/2019

Në fshatin Plluzhinë të Skenderajt sot në dy shtëpi janë zbuluar pllaka përkujtimore, në nderim të kontributit për liri të vendit. Ishte shtëpitë e Hasan ... Read More

Thaçi: Vlerat e luftës janë të paprekshme

05/05/2019

Presidenti Hashim Thaçi, me rastin e 5 majit – Ditës së Dëshmorëve, ka bërë homazhe te Pllaka Përkujtimore për Dëshmorët e Pejës dhe te shtatorja ... Read More

Vendoset pllaka përkujtimore në vendin e rënies së gjeneral Luan Haradinaj

04/05/2019

Sot është vendosur pllaka përkujtimore, në vendin ku 22 vite më parë ka rënë heroikisht gjeneral Luan Haradinaj. Lajmin e ka dhënë Muahmet Bojku, i ... Read More

Policia jep detaje për shembjen e një objekti në Fushë Kosovë

23/04/2019

Raportohet se gjatë kryerjes së punimeve në një ndërtesë, është rrëzuar pllaka e betonit në të cilën ishin duke punuar disa punëtorë. Sipas raportit të ... Read More

Gjatë arrestimit të Mijallkovit gjendet makina e Ambasadës hungareze në Beograd?

21/11/2018

21 Nëntor 2018 / 20:02 Një makinë me pllaka diplomatike, në pronësi të Ambasadës hungareze në Beograd mbrëmë ishte gjetur në garazhet nëntokësore të hotelit ... Read More

Sulmohet selia e LSDM-së në Gostivar

17/03/2018

17 March 2018 / 13:07 Persona të panjohur kanë thyer me gurrë dhe pllaka bekatoni xhamat e portës hyrëse të selisë së LSDM-së në Gostivar. Sipas ... Read More