Tag: plotësisht

Zhdukjet më intriguese në histori

07/06/2019

Nuk është e lehtë të zhdukesh plotësisht pa një gjurmë, por historia tregon se kjo mund të ndodhë – madje edhe në një ushtri prej ... Read More

MPB-ja e gatshme që të sigurojë atmosferë të sigurt dhe dinjitoze

21/04/2019

S A 2019-04-21T08:01:03+02:00 Ministria e Punëve të Brendshme njoftoi se është plotësisht e përgatitur që të sigurojë një atmosferë të denjë dhe të sigurt, në ... Read More

O’Connell: Durimi ka fund, Kosova nuk duhet paguar veteranë të rrejshëm

05/04/2019

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairí O’Connell, ka thënë se pajtohet plotësisht me mendimin e homologut të tij zviceran, Jean-Hubert Lebet, i cili tha se Kosova ... Read More

Ndikimi i Kloppit: Si ka ndryshuar Liverpooli gjatë kësaj kohe?

29/03/2019

Formacioni i parë i Liverpoolit për ndeshjen e së dielës do të jetë pothuajse plotësisht i ndryshëm nga 11-shja që ishte përballur me Tottenhamin, në ... Read More

Shkencëtarët kanadezë kanë nxitur debat të madh: Sa mish dhe produkte tjera në ditë duhet të hamë?

13/03/2019

Pas më shumë se 40 vjetësh, Lista e ushqimit të shëndetshëm plotësisht është ndryshuar Lista kanadeze e ushqimit të shëndetshëm tani favorizon vetëm një grup ... Read More

Pesë arsye përse djersitemi kur jashtë është ftohtë dhe cilat nga to na tregojnë diçka të rrezikshme

09/03/2019

43 minuta më parë / E përditësuar 0Shares Kur trupi juaj punon plotësisht në mënyrë normale dhe në kushte normale, djersitja e tepërt pavarësisht nga ... Read More

Modernizohet Klinika e Pulmologjisë në QKUK

29/01/2019

Klinika e Pulmologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës do të jetë funksionale plotësisht shumë shpejt, pas investimeve të bëra, me qëllim të përmirësimit të ... Read More

Çfarë ndodh kur ju (nuk) e dëgjoni këtë zë në një aeroplan – a duhet të jeni të shqetësuar?

28/12/2018

Frika për të fluturuar me aeroplan është plotësisht normale, pasi disa pasagjerë mund të kenë përjetuar një ngjarje traumatike në të kaluarën. Përndryshe, ka edhe ... Read More

QKSS: Kosova nuk ka perspektivë të qartë euroatlantike

17/12/2018

​Politika e jashtme e Kosovës varet plotësisht nga rezultatet e dialogut me Serbinë. Serbët kanë listuar Kosovën si fitimtare të dialogut, ndërsa shqiptarët Serbinë. Kështu ... Read More

Shëroni inflamacionin e fytit për vetëm katër orë: Tretësira për shërim të shpejtë!

15/12/2018

Nëse nuk jeni adhurues i antibiotikëve, provoni këtë ilaç plotësisht natyral. Të parët tanë kanë pasur përvojë të madhe në shërimin e sëmundjeve të ndryshme ... Read More

Pas vdekjes së bashkëshortit, Celine Dion motivin për të jetuar e gjen te fëmijët

27/11/2018

Celine Dion ka rimarrë veten pothuajse plotësisht pas vdekjes së bashkëshortit, René Angelil. Ajo gjeti fuqi te djemtë dhe muzika e saj. Kur nuk ka ... Read More

Kosova mbështet Ukrainën si një shtet të pavarur ​

12/11/2018

Ministria e Punëve të Jashtme (MPJ) shpreh qëndrimin e saj zyrtar se Republika e Kosovës mbështet plotësisht Ukrainën si një shtet të pavarur, me sovranitet ... Read More