Tag: pohon

Kirurgu më i njohur i zemrës tregon se çfarë e shkakton sëmundjen e zemrës në të vërtetë

16/08/2019

Ai pohon se ata ishin gabuar kur besonin se sëmundja e zemrës ishte shkaktuar nga kolesteroli i lartë i gjakut.Ai thotë se trajtimi i zakonshëm ... Read More

Calhanoglu: Milani nuk është larg prej Juves

15/03/2019

Hakan Calhanoglu pohon se Milani nuk është larg prej Juventusit. Pesë fitore rresht kanë katapultuar Milanin në vendin e tretë dhe në pozitë reale për ... Read More

T.I. e krahason veten me Tupac

14/03/2019

T.I. pohon se madhështia e tij po nxit shumë zhvillime kontraverse. Duke u shprehur në Instagram, “Mbreti i Jugut” ka folur për të arriturat e ... Read More

Bloomberg: Samsung po zhvillon dy telefona të ri të palosshëm

06/03/2019

Një raport i ri pohon se Samsung ka dy telefona të ri të palosshëm në zhvillim. Kjo nuk duhet të befasojë askënd pasi Samsung po ... Read More

Meshkujt e shkurtër janë më gjaknxehtë se ata shtatlartë, e thotë shkenca

28/02/2019

Një studim i kohëve të fundit pohon se burrat e shkurtër janë më agresivë se ata shtatlartë. Bright Side u zhyt thellë në këtë studim ... Read More

Klopp: Mos i shikoni pikët, City është ekipi më i fortë në botën moderne të futbollit

03/01/2019

Bosi i Liverpoolit, Jurgen Klopp pohon se Manchester City është “ende skuadra më e mirë në botë”, pavarësisht se është në krye të Ligës Premier. ... Read More

“27 Prilli”, Veljanovski: Nuk kam dhënë urdhër për hapjen e dyerve

11/12/2018

11 Dhjetor 2018 / 18:45 Trajko Veljanovski pohon se u ka urdhëruar deputetëve që t’i hapin dyert e Kuvendit. Në dëshminë për 27 prillin e ... Read More

Punëtorët me orar dhe lokacion fleksibil të punës marrin më pak pushim dhe janë më produktivë

05/12/2018

Një anketim i ri pohon se punëtorëve të cilëve u ofrohet opsioni i një pune fleksibile janë duke ndikuar që të përfitojnë bizneset e Mbretërisë ... Read More

Prokuroria është përgjuar që nga viti 2013

01/12/2018

1 Dhjetor 2018 / 15:43 Prokuroria Publike e Republikës së Maqedonisë pohon se është e mundur që bisedat e linjave telefonike fikse në institucion të ... Read More

Wilder: Joshua nuk mund të më mposhtë as mua e as Tyson Furyn

20/11/2018

Deontay Wilder pohon se kampioni i unifikuar, Anthony Joshua, nuk është në gjendje ta mposhtë as atë e as kundërshtarin e ardhshëm të amerikanit, Tyson ... Read More

Football Leaks: PSG dhe Manchester City fshehën shkeljet e FFP me ndihmën e UEFA-s

02/11/2018

Football Leaks pohon se UEFA ka ndihmuar Paris Saint – Germain dhe Manchester City kanë fshehur shkelje të mëdha të Fair Playt Financiar (FFP) në ... Read More

Telefonat Android mbledhin dhjetë herë më shumë të dhëna se telefonat iOS

04/09/2018

Universiteti Vanderbilt në Nashville pohon se telefonat Android mbledhin pothuajse dhjetë herë më shumë të dhëna sesa telefonat iOS. Studimi i kryer nga profesori i ... Read More