Tag: policët

Policët kinezë me mbipeshë dërgohen në kamp për tu dobësuar

14/03/2019

Policët me mbipeshë janë dërguar në një kamp të veçantë për rregullimin e barkut. Sipas policisë në  Pak Chong, programi u shpall i suksesshëm. Të ... Read More

Njëri nga policët e sulmuar mbrëmë lufton për jetë

29/01/2019

29 Janar 2019 / 11:19 Njëri nga policët e sulmuar dje në lagjen e Shutkës po lufton për jetë. Lëndime të rënda në kokë dhe ... Read More

Policëve u paguhen orët shtesë

30/11/2018

Policët e Kosovës në xhirollogaritë e tyre sot u kanë dal më shumë para sesa herëve të kaluara. Kjo pasi që përveç pagave mujore u ... Read More

E dënuan sepse shkaktoi aksident, një qytetar i Drenasit sulmon tre policë

25/08/2018

Një qytetar i Drenasit është arrestuar pasi që ka sulmuar policët të cilët e dënuan me gjobë trafiku, pasi u njëjti kishte shkaktuar aksident trafiku ... Read More

Offset arrestohet për posedim të armëve

21/07/2018

Offset ishte arrestuar në Georgia të premtën pasi policët gjetën së paku një armë afër tij gjatë kontrollimit të veturës. Reperi i grupit Migos ishte ... Read More

OVL UÇK në Pejë reagon ndaj suspendimit të policëve, ish -ushtarë të UÇK-së

20/07/2018

OVL UÇK në Pejë, po kërkon nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë, që të mos suspendojë nga puna policët dhe oficerët e PK-së (ish Ushtar ... Read More

Tre muaj nga konkursi për policët e rinj, ende nuk ka datë për fazat e testimit (Video)

13/07/2018

Edhe pse ka 3 muaj që është mbyllur konkursi për policët e rinj, ende nuk është mbajtur asnjëra fazë e testimit. Për 300 vende të ... Read More

Policët njoftojnë banorët rreth stadiumit të Ekaterinburgut se mund të qëllohen me armë nëse shikojnë ndeshjet ndaj ballkonet apo dritaret

14/06/2018

Policët e stacionit lindor të Eketeringburgut kanë njoftuar banorët përreth stadiumit se mund të jenë pjesë e shënjestrave të tyre gjatë ndeshjeve të Kupës së ... Read More

Policia heton kërcënimet eventuale ndaj gjykatëses Kacarska

08/06/2018

8 June 2018 / 14:47 Tani dy javë policët e ruajnë gjykatësen Dobrilla Kacarska e cila gjykoi Nikolla Gruevskin me dy vite burg në rastin ... Read More

Aligatori godet me bisht në fytyrë policin, ai rrëzohet në tokë pa vetëdije (Video)

07/06/2018

Ky është momenti kur një aligator të cilin e kishin lidhur policët dhe po e largonin me veturë nga një zonë e banuar, godet me ... Read More

Kapet me patent-shofer false të Sllovenisë, kallëzim penal për kosovarin

13/05/2018

Kosovari u ka dhënë policëve një pasaportë dhe një patentë-shofer të Sllovenisë. Policët kanë konstatuar menjëherë se patenta e shoferit është e falsifikuar Mbrëmjen e ... Read More

Raporti i ekspertizës thotë se dy policët u vetëaksidentuan

11/05/2018

Dy policët Armend Trena dhe Malësor Dashi sipas raportit të ekspertizës së komunikacionit janë vetë aksidentuar. Lajmin e ka konfirmuar kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të ... Read More