Tag: Policia

Detaje për humbjen 20 orësh të çiftit nga Belgjika në Llogara (Video)

19/04/2019

Policia e Shqipërisë në Vlorë, ka dhënë detaje lidhur me dy turistët nga Belgjika të cilët u deklaruan të humbur qysh prej pasdites së të ... Read More

Grabitja në Rinas, Policia kërkon grabitësin e katërt në fshatrat e Fushë-Krujës (Foto)

19/04/2019

Telefonata por edhe survejime të policisë në terren kanë bërë që sot policia të nisë një aksion në fshatrat e Krujës në kërkim të autorëve ... Read More

Policia aksion në Klinë, mbyllet një lokal dhe shoqërohen në polici 12 shtetase të huaja

19/04/2019

Me datën 18 prill 2019, në zonën e Klinës, Policia ka zbatuar planin operativ të koduar ‘Kontrollimi i lokaleve 2019’. “Njësia e Hetimeve, Stacioni Policor ... Read More

Himarë, “zhduket” çifti nga Belgjika, policia në kërkim

19/04/2019

Policia në Shqipëri është vënë në kërkim të një çifti turistësh nga Belgjika, që ka humbur gjurmët prej mbrëmjes së të enjtes në zonën malore ... Read More

Arrestohen dy persona për veprën penale ‘lëndim i lehtë trupor’

18/04/2019

Policia e Kosovës ka njoftuar se më datën 16 prill 2019, Policia e Stacionit Policor në Istog është informuar se është një përleshje fizike në ... Read More

Prangoset i riu, u kap me armë pa leje

18/04/2019

  Policia e Tiranës ka arrestuar një të ri, i cili qarkullonte me armë pa leje, pas denoncimit nga qytetarët. Në pranga ka rënë shtetasi ... Read More

Në 24 orët e fundit në Kosovë, ndodhën 28 aksidente dhe u shqiptuan 1257 tiketa trafiku

18/04/2019

Policia e Kosovës, ka njoftuar se gjatë 24-orëve të fundit kanë ndodhur 28 aksidente trafiku. 7 prej aksidenteve janë me persona të lënduar dhe në ... Read More

Shpërndante drogë dhe posedonte armë, arrestohet 28-vjeçari

17/04/2019

Policia e Vlorës ka realizuar me sukses operacionin e koduar “Bashkëpunimi”, duke arrestuar një person për armë mbajtje pa leje dhe që shpërndante lëndë narkotike. ... Read More

Arrestohet 43-vjeçari nga Tetova, dyshohet se ka kryer disa vjedhje

16/04/2019

Alsat 2019-04-16T15:45:09+02:00 Më 15 prill 2019, rreth orës 16:30 në Tetovë, policia ka arrestuar personin Sh.Sh. (43) nga fshati Nerashtë i Tetovës. i arrestuar dyshohet ... Read More

Arrestohet një person në Pejë

16/04/2019

Policia në Pejë ka arrestuar një person, pasi që i njëjti më 7 prill të këtij viti duke detyruar viktimën  i ka kërkuar një shumë ... Read More

Arrestohet babai i cili plagosi djalin e tij në Ferizaj

16/04/2019

Prokuroria Themelore në Ferizaj, ka njoftuar se policia ka arrestuar të dyshuarin R.M i cili dyshohet që pas një mosmarrëveshje që ka pasur me djalin ... Read More

Gjendet vajza e cila u raportua e zhdukur

15/04/2019

Policia ka njoftuar se është gjetur viktima femër  nga Fushë Kosova, e cila ishte raportuar si e zhdukur më 12 prill. “Lidhur me rastin me ... Read More