Tag: Policinë

I gjeti gati 10 euro, habit me veprimin

05/06/2020

Një grua në Fushë-Kosovë ka dorëzuar në Policinë e Kosovës dhjetë euro të cilat i kishte gjetur në rrugë. Ky ishte një nga dy rastet ... Read More

Bahtiri: Gjendja e policit të plagosur është jashtë rrezikut për jetë

28/05/2019

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri ka vizituar policinë e plagosur gjatë aksionit policorë në veri të Mitrovicës. Bahtiri në një prononcim për Telegrafin ... Read More

Haradinaj: Kosova ka interes të fuqizojë kapacitetet operative të Policisë

16/05/2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka vizituar Policinë e Kosovës. Ai ka thënë Kosova ka interes jetik të përkrah Policinë. “Kosova ka interes të fuqizoj ... Read More

Banorët e Unazës së Re përleshen me policinë, shoqërohet ish-deputeti i PD

07/05/2019

Banorët e Unazës së Re janë përleshur këtë të martë me policinë, pasi kishin dalë në rrugë për të bllokuar kalimin e kryeministrit Edi Rama, ... Read More

Tabelat greqisht në Sarandë, ndërhyn policia dhe i ndërron gjatë natës (Video)

05/05/2019

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka ndihmuar policinë për heqjen e tabelave dygjuhëshe në rrugën kombëtare Qafë Muzinë – Sarandë – Konispol. Sipas ARRSH ishin 35 tabelat ... Read More

Drejtoria e Inspeksionit inspekton shfrytëzimin e hapësirave publike nga bizneset në Mitrovicë

26/04/2019

Gjatë ditës së sotme Drejtoria e Inspeksionit në Mitrovicë në bashkëpunim me Policinë e Kosovës, kanë ndërmarr një aksion për inspektimin e hapësirave publike nga ... Read More

Arrestohet grupi i grabitësve me maska në Ferizaj

16/04/2019

Prokuroria Themelore në Ferizaj në bashkëpunim të ngushtë me Policinë e Kosovës- Njësia e Hetimeve Rajonale në Ferizaj, pas një pune hetimore intensive, ka arrestuar ... Read More

Babai e sulmon me thikë të birin në Ferizaj

08/04/2019

Alsat 2019-04-08T10:55:23+02:00 Të dielën në mesnatë, një person ka raportuar policinë se është sulmuar me thikë nga prindi i tij. Dyshohet se ngjarja ka ndodhur ... Read More

I ndërprehet veprimtaria një klinike private të frytnimit të asistuar mjekësor

03/04/2019

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka bërë të ditur se Inspektorati Shëndetësor në bashkëpunim me Policinë ka ndërprerë veprimtarinë e një klinike private shëndetësore të ... Read More

Femra shantazhonte përmes telefonit dhe i kërkonte para

30/03/2019

Një person ka raportuar se në Policinë e Prishtinës se një femër, përmes telefonit e ka shantazhuar, se nëse nuk jap para do t’i publikojë ... Read More

Gjendet mjet shpërthyes në arën e një serbi

25/03/2019

Një person i nacionalitetit serb ka njoftuar Policinë e Kosovës se derisa ishte duke punuar në arën e tije ka hasur në një mjet të ... Read More

Djegin mbeturinat, zjarri merr malin në Lipjan

25/03/2019

Një person ka njoftuar policinë në Lipjan se persona të dyshuar të panjohur ia kanë vënë zjarrin fillimisht mbeturinave e më pas është përfshirë nga ... Read More