Tag: policor

Arrestohen dy persona për veprën penale ‘lëndim i lehtë trupor’

18/04/2019

Policia e Kosovës ka njoftuar se më datën 16 prill 2019, Policia e Stacionit Policor në Istog është informuar se është një përleshje fizike në ... Read More

Adoleshentja nga Serbia sulmohet fizikisht para një klubi të natës në Shkup

15/04/2019

Alsat 2019-04-15T20:08:30+02:00 Dje në orën 12:00 në stacionin policor të Qendrës, T.S. (19) nga Republika e Serbisë, me vendbanim në Shkup, raportoi se të njëjtën ... Read More

Sulmon zyrtarët policorë, arrestohet një person në Istog

06/04/2019

Dy zyrtarët policor në detyrë derisa ishin përgjigjur një rasti të dhunës në familje në vendin e ngjarjes janë sulmuar nga një person tjetër. Rasti ... Read More

Kapen 151 kg drogë në Shkodër, arrestohen tre persona

02/04/2019

Finalizohet me sukses operacioni policor i koduar “BARDHAJ”. Goditet një tjetër tentativë për trafik të lëndëve narkotike. bSekuestrohen 151 kg marijuanë dhe dy automjete. Nga ... Read More

Digjet një automjet me targa të Kosovës në autostradën Gjevgjeli-Shkup

01/04/2019

Ilustrim Alsat 2019-04-01T16:44:15+02:00 Herët në mëngjes, pesëdhjetë minuta pas mesnate, në Stacionin policor në Gjevgjeli është denoncuar se në autostradën Gjevgjeli-Shkup, tek udhëkryqi “Smokvicë” ka ... Read More

Policia mbyll dy ordinanca në Gjilan, ushtronin veprimtari të kundërligjshme mjekësore dhe farmaceutike

25/03/2019

Policia e Kosovës, në kuadër të Operacionit policor “Ordinanca”, ka mbyllur dy ordinanca private për “ushtrim të kunderligjshëm i veprimtarive mjekësore dhe farmaceutike” Në njoftimin ... Read More

Tërmkolli: 23 marsi i ’89-ës, kur u hoq autonomia e Kosovës, dita që ngriu frymën e kosovarëve (Video)

23/03/2019

Më 23 mars të vitit 1989, nën rrethimin policor e ushtarak të Serbisë, në Parlamentin e Kosovës, u hoq autonomia e Kosovës. Ato momente i ... Read More

Inspektoriati Policor ka hetuar 194 policë për kryerjen e veprave penale

19/03/2019

Inspektoriati Policor të Kosovës gjatë vitit 2018 ka pranuar dhe ka menaxhuar me 1419 ankesa dhe informata që në krahasim me vitin e kaluar numri ... Read More

Në Mitrovicë arrestohen katër persona të dyshuar për veprën penale ‘vjedhje e rëndë’

18/03/2019

Pas një hetimi intensiv hetuesit policorë në kuadër të Stacionit Policor ‘Jugu’ në Mitrovicë, kanë arritur të identifikojnë dhe të arrestojnë katër persona të dyshuar ... Read More

Gjen para në rrugë dhe i dorëzon në Polici qytetari nga Rahoveci – kërkohet pronari i tyre

15/03/2019

Policia e Kosovës, Stacioni Policor në Rahovec, ka njoftuar se me datën 12.03.2019 rreth orës 14:00, një qytetar, siç e cilëson policia të ndërgjegjshëm, nga ... Read More

Një mashkull dhe një femër arrestohen në Skenderaj për shitje të drogës

14/03/2019

Në orët e mëngjesit Njësia e Hetimeve në kuadër të Stacionit Policor në Skenderaj, në mbështetje të Njësisë për Reagim të Shpejtë ka zbatuar një ... Read More

Kërcënohet me mesazhe një zyrtar i burgut të Dubravës, arrestohet i dyshuari

14/03/2019

Drejtoria Rajonale e Policisë së Kosovës në Pejë, Stacioni Policor në Istog, me datën 8 mars ka pranuar informacione lidhur me një rast të kanosjes, ... Read More