Tag: policore

Si lexohen shenjat e gishtërinjve?

21/05/2019

Një refren i njohur i kronikave policore është fjalia “personi iku pa lënë gjurmë”. Të gjithë mendojnë se tashmë do të jetë e pamundur të ... Read More

Certifikohen 82 zyrtarë policorë për tu bërë pjesë e Njësisë Speciale (Video)

17/05/2019

Sot, në kampin Vrella, u mbajt ceremonia zyrtare e certifikimit të 82 zyrtarëve policorë, të cilët me sukses kaluan trajnimin (10) javor për t’u bërë ... Read More

Ministri Bytyqi: Do të shtohen patrullat policore në shkolla

07/05/2019

Deri në përfundim të këtij viti shkollor do të shtohen patrullat policore në shkolla. Vendimi është marrë sot nga Ministri i Arsimit, Shyqyri Bytyqi në ... Read More

Arrestohen shtatë persona në Ferizaj, u kapën duke prerë dru ilegalisht

05/05/2019

Bazuar në planin operativ ,”Mbrojtja e pyjeve 2019” , njësitet policore të Stacionit Policor në Ferizaj kanë vazhduar me angazhimin e tyre të filluar kohë ... Read More

Policia arreston një person iu gjenden në makinë 46 kg drogë dhe 20 mijë euro

03/05/2019

Një shtetas 34-vjeçar nga Korça ka përfunduar në pranga, pas një ndjekjeje policore që konkludoi me sekuestrimin e 46 kg kanabis, një sasie prej 20 ... Read More

Pensionimi i parakohshëm i pjesëtarëve të Policisë, përmendet mosha 55 dhe 58 vjeç (Video)

01/05/2019

Çështja e pensionimit të parakohshëm të zyrtarëve policorë të Kosovës është komentuar edhe nga ministri aktual i Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa. Ai tha se ... Read More

Arrestohet një person i kërkuar me flet arrest ndërkombëtar

08/04/2019

Hetuesit policorë të rajonit te Pejës me urdhër të Prokurorisë Speciale të Prishtinës kanë arrestuar M.I. (1981), në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet e Maqedonisë Veriore ... Read More

Arrestohen katër persona për vjedhje në Vushtrri

01/04/2019

Më datën 31 mars 2019, njësitet policore në Vushtrri, kanë arritur të identifikojnë dhe të arrestojnë katër persona të dyshuar për veprën penale ‘vjedhje’. “Arrestimi ... Read More

Sot shënohet 20-vjetori i masakrës së Izbicës

28/03/2019

Sot bëhen 20 vjet që kur ndodhi masakra e Izbicës, ku nga forcat policore e ushtarake të armikut u vranë 147 shqiptarë. Më 28 mars ... Read More

Vodhi stoli ari në vlerë 10 mijë euro, arrestohet 31 vjeçari

21/03/2019

Mbrëmë rreth orës 23:00 nga njësitet policore të stacionit Qendra, është arrestuar një person, për të cilin ekziston dyshimi i arsyeshëm që mund të jetë ... Read More

Arrestohen katër shpërndarës droge në Tiranë

20/03/2019

Katër persona janë arrestuar nga forcat policore të Tiranës gjatë mbrëmjes së të martës, në një operacion të koduar “Qelqi” që goditi dy raste të ... Read More

Policia gjobiti shoferët që vozisin nën ndikim të alkoolit (Video)

19/03/2019

Policia e Kosovës vazhdon angazhimin e saj në realizimin e planeve konkrete policore, që kanë për qëllim ngritjen e vazhdueshme të sigurisë në trafikun rrugor ... Read More