Tag: popullarizuar

Numri i madh i përfitimeve shëndetësore që japin ullinjtë

23/06/2019

Ullinjtë janë shumë të popullarizuar në shumë popuj dhe përdorimi i tyre daton shekuj më parë. Ata përgjatë kohës janë konsumuar edhe si një ushqim ... Read More

Instagrami bie përsëri nga sistemi

14/06/2019

Rrjeti i popullarizuar social në internet, Instagram, po përballet me probleme teknike. Sipas raportimeve të fundit, Instagram ka rënë nga sistemi duke u bërë jofunksional ... Read More

Travis Scott, The Weeknd dhe Sza në përfundim të klipit ‘Power is Power’

24/04/2019

‘Power Is Power’ është kënga në kuadër të serialit shumë të popullarizuar amerikan ‘Game Of Thrones’ The Weeknd, Travis Scott, Sza janë duke punuar për ... Read More

Netflix teston shërbimin  e përzgjedhjes së rastësishme të filmave (Foto)

20/04/2019

Kompania e popullarizuar për transmetim, Netflix është duke e testuar shërbimin për përzgjedhjen e rastësishme, të filmave apo serialeve të popullarizuar, për t’i dhënë shikuesve ... Read More

Sam Smith rrëfen për problemet e vazhdueshme me peshën

18/03/2019

Muzikanti i popullarizuar, Sam Smith, ka folu haptas për dukjen e tij në një intervistë për I Weigh Interviews, me ç’rast ka pranuar se në ... Read More

Episodi i ri i “Schengen Visa”: “T’u pa, t’u bo”, nisen në Suharekë për të folur në telefon fiks

17/03/2019

Është rikthyer seriali i popullarizuar, “Schengen Visa”, i cili tani është prodhim i GjirafaStudios dhe episodet e reja shfaqen online çdo të diel, prej ora ... Read More

Pyetjet psikologjike që ju ndihmojnë ta lexoni mendjen e çdo personi

15/03/2019

“Diskutimet e thella” janë bërë diçka e popullarizuar së fundmi. Në parim, ky fenomen përfshin bisedat filozofike mes dy miqve. Ditëve të sotme, bisedat e ... Read More

‘Halo: The Master Chief Collection’ do të arrijë edhe në PC (Video)

13/03/2019

Loja shumë e popullarizuar në konsola, do të arrijë edhe në PC, në gjashtë versione të ndryshme. Koleksion përfshinë Halo: Reach, Halo: Combat Evolved, Halo ... Read More

Episodi i ri i serialit “Schengen Visa”: Xhejmsi thërret

10/03/2019

Seriali shumë i popullarizuar, “Schengen Visa” është rikthyer, tashmë ka dalë onlione episodi i ri “Xhejmsi thërret”. Episodi i ri rikthehet fuqishëm me ngjarjen, në ... Read More

Aktorët e Schengen Visa kanë një befasi për ju

03/03/2019

Siç është dhënë lajmi i shumëpritur ditë më parë, seriali i popullarizuar, “Schengen Visa”, po rikthehet. GjirafaStudios do ta prodhojë sezonin e dytë si dhe ... Read More

Ariana Grande është bërë femra më e ndjekur në Instagram

26/02/2019

Këngëtarja e popullarizuar, Ariana Grande, të martën është bërë femra më e ndjekur në rrjetin social, Instagram. Ariana (që aktualisht numëron 146.4 milionë ndjekës) e ... Read More

Kafja e gjelbër e mban diabetin nën kontroll

21/02/2019

Pija gjithnjë e më e popullarizuar, kafja e gjelbër, mund t'ju ndihmojë të shkrini kilogramët e tepërt, por është e dobishme edhe për mbajtjen e ... Read More