Tag: popullore

Shkrimtari i ‘Game of Thrones’: Seriali s’ishte i mirë për mua

20/08/2019

Autori i njohur ka pranuar se shkrimi i një skenari për një seri popullore ka ngadalësuar përfundimin e kësaj serie, e cila duhet të quhet ... Read More

Dhjetë arsye të mira për të praktikuar yoga në vendin e punës

09/06/2019

Gjithnjë e më popullore edhe në Itali, kjo disiplinë favorizon mirëqenien fizike dhe mendore edhe në vendin e punës: zbuloni pse. Praktikimi i yogës në ... Read More

Haradinaj: Në bazë të sondazheve, AAK e ka 20 për qind të elektoratit (Video)

16/05/2019

  Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se sipas sondazheve popullore partia e tij ka së paku 20 deputetë. Haradinaj, në “Debat Plus” në RTV Dukagjini, ... Read More

Jeremiq: Vuçiq porositi se pala kosovare do të fitojë gjithçka

05/05/2019

Kryetari i Partisë Popullore, Vuk Jeremiq, tha sot se presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq me deklaratën se ideja e tij e demarkacionit me Kosovën ka ... Read More

A e ka të ndaluar hyrjen në Amerikë? Flet Xeni

30/03/2019

Këngëtari i muzikës popullore Shkelzen Jetishi – Xeni ka konfirmuar se ka ndalesë të përkohshme për të hyrë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.“Kam ndalesë ... Read More

Banka Qendrore uli normën bazë të kamatave

13/03/2019

13 Mars 2019 / 15:41 Banka Popullore e liroi politikën monetare. Norma bazë e kamatave është ulur për 0.25 pikë përqindjesh dhe tani është 2.25%. ... Read More

Shyhrete Behluli për 8 mars publikon këngën e re dedikuar nënës

08/03/2019

Këngëtarja e njohur e muzikës popullore, Shyhrete Behluli, ka prezantuar për fansat projektin e saj më të ri muzikor. “Je e vetmja” titullohet kënga e ... Read More

Të pasurit nuk luajnë loto

13/02/2019

Ndryshe nga thënia popullore “i ka të gjitha, mundet”, shumica e njerëzve të pasur të cilët pasurinë e kanë arritur me punë shumë të mundimshme ... Read More

Nënë e bijë Shkurte Fejza dhe Gresa Behluli shkëlqejnë në veshje kombëtare

04/01/2019

Këngëtarja e mirënjohur e muzikës popullore, Shkurte Fejza, ka qenë mjaft aktive gjatë fundvitit. Ajo ka qenë pjesëmarrëse në disa prej programeve festive, bashkë me ... Read More

BP: Rritja e çmimit të bukës ndikon edhe tek çmimet tjera

05/12/2018

5 Dhjetor 2018 / 15:59 Shtrenjtimi i bukës do ta rrisë inflacionin, paralajmërojnë nga Bankën Popullore. Çmimi më i lartë i bukës do ta rrisë ... Read More

Dani dhe Bes Kallaku publikojnë duetin e ri “O bir”

02/11/2018

Humoristi i njohur, Bes Kallaku, dhe këngëtari i njohur i muzikës popullore, Ramadan Krasniqi – Dani, kanë publikuar duetin e tyre më të ri. “O ... Read More

Jeremiq: Kosova do të anëtarësohet në OKB, mund të bashkohet me Shqipërinë

21/10/2018

Kryetari i Partisë Popullore serbe, Vuk Jeremiq, pretendon se presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq, po përshpejton negociatat për demarkacionin e kufirit me Kosovën, në mënyrë ... Read More