Tag: Portieri

‘Gran gala del Calcio’: Handanovic portieri më i mirë në Serie A

03/12/2019

0:11 | 3 Dhjetor 2019 00:11 | 3 Dhjetor 2019 Samir Handanovic është portieri më i mirë në Serie A. Sa i përket sezonit 2018/19 ... Read More

Momenti kur tifozi kosovar i Milanit ia puthë dorën Donnarummas

10/08/2019

I pari që i ka përshëndetur nga afër tifozët kosovarë ka qenë portieri, Giggi Donnarumma. Kishte nga ata tifozë fatlum që morën edhe autografe. Madhe, ... Read More

Messi, Alisson, Van Dijk – kandidatët e sivjetmë për ‘Topin e Artë’

10/07/2019

12:57 | 07/10/2019 ‘’Më i miri në botë? Vërtetë?’’, kështu reagoi portieri i Liverpool, Alisson kur u pyet nga gazetarët se a ka shanse të ... Read More

Mjekët japin lajmin e keq për Iker Casillas

02/05/2019

Pavarësisht se kishte shpresa që portieri legjendar, Iker Casillas sërish të kthehej në fushën e lojës, mjekët kanë dhënë një lajm aspak të mirë. Mjekët ... Read More

“Shpresoj që Liverpool kurrë të mos fitoj titull”

30/04/2019

Ish portieri i Manchester United dhe Everton, Tim Howard, ka uruar që Liverpool të mos fitojë kurrë një titull. Tim Howard, për një kohë të ... Read More

Ajax e detyron portierin e ri ta shkruajë 1.000 herë të njëjtën fjali

27/04/2019

Portieri Kjell Scherpen është detyruar të paguajë një ‘dënim’ të çuditshëm në futboll, për disa mendime të shprehura vite më parë. Kjell Scherpen, pas përfundimit ... Read More

Alisson: Liverpool nuk po ndjenë presion, jemi të fokusuar

21/04/2019

Portieri brazilian i Liverpool, Alisson Becker, ka thënë se skuadra e tij është e qetë në garën për titullin e Premierligës. Becker insiston se skuadra ... Read More

Ter Stegen tregon pse nuk festoi për golin e dytë të Messi ndaj Man Utd

18/04/2019

Portieri i Barcelonës, Marc Andre Ter – Stegen, ka treguar se është njeri i madh edhe jashtë futbollit. Në përballjen çerekfinale të Ligës së Kampionëve, ... Read More

Alisson barazon rekordin e De Geas, ka edhe katër ndeshje për ta thyer atë

15/04/2019

Portieri i Liverpool, Alisson Becker, është duke justifikuar secilin milionë të shpenzuar për të. Becker u transferua tek skuadra e Liverpool nga Roma, duke vendosur ... Read More

De Gea pret më shumë nga shokët e skuadrës për ndeshjen ndaj Barcës

15/04/2019

Portieri i Manchester United, David de Gea, ka thënë se skuadra duhet përmirësuar shumë për një rezultat pozitiv ndaj Barcelonës. United do të udhëtojnë drejt ... Read More

Shikoni dy pritjet e Oblak që po marrin vëmendjen e të gjithëve

13/04/2019

Portieri i Atletico Madrid po vazhdon të dëshmojë se është një prej më të mirëve në botën e futbollit. Në ndeshjen që Atletico Madrid po ... Read More

Portieri bën pritjen e vitit, Scolari, lojtarët dhe tifozët mbesin të befasuar

11/04/2019

Portieri bën pritjen e vitit, Scolari, lojtarët dhe tifozët mbesin të befasuar Pas mesnate janë luajtur ndeshjet e Copa Libertadores, e cila njësoj si UEFA ... Read More