Tag: portokalli

Florian Binaj rezulton me Koronavirus, testohet i gjithë stafi i ‘Portokallisë’

18/06/2020

Aktori i njohur i emisionit humoristik ‘Portokalli’ ka rezultuar i infektuar me koronavirus. Ndërkohë mësohet se i gjithë stafi dhe punonjësit e spektaklit humoristik janë ... Read More

Portokalli është ndër frutat prej të cilave kemi më së shumti përfitime

29/07/2019

Portokalli është e pasur me vitamina A, B, C, P, me kripëra kalciumi, fosfor etj. Lëngu i portokallit, i konsumuar me ose pa sheqer, ose ... Read More

​Pse duhet të konsumoni më shpesh portokaj?

09/06/2019

Portokalli është një nga frutat më të njohura që është në dispozicion gjatë gjithë vitit, është i shëndetshëm dhe me shije.Ne ju sjellim pesë arsye ... Read More

Fruta e perime me më shumë vitaminë C se portokalli e limoni

27/03/2019

Sigurisht se kur dëgjoni ose lexoni për vitaminën C mendja menjëherë ju shkon tek portokalli ose limoni. Por nëse këto fruta u janë mërzitur ka ... Read More