Tag: Portugali

Në Kosovë duan ta vrasin, në Portugali shfaqet pas 200 viteve një ari i murrmë

12/05/2019

Një ari i murrmë (Ursus arctos) i ardhur nga Spanja u fotografua në Portugali, një shtet ku kjo specie ishte zhdukur që prej fundit të ... Read More

Bytyqi takon senatorët amerikanë, flasin për bashkëpunim në arsim

09/04/2019

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, gjatë vizitës zyrtare në Portugali, ku po merr pjesë në samitin “Horasis Global Meeting”, ka zhvilluar disa ... Read More

Ministrja Hoxha në takim me ministrin Kwieciński, kërkoi përkrahje nga Polonia në Këshillin e Ministrave

09/04/2019

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, gjatë Konferencës Globale Horasis, në Portugali, ka takuar Ministrin për investime dhe zhvillim të Polonisë, Jerzy Këieciński, me të ... Read More

Hoxha në Portugali: Ne besojmë në vizionin e BE-së, si alternativë e vetme e vlerave të qëndrueshme

08/04/2019

Konferenca Globale Horasis, e cila po mbahet në Portugali, në prani të qindra pjesëmarrësve nga dhjetëra vende të botës, Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ... Read More

Bukuroshja braziliane i “hap dritaren” Italisë

31/03/2019

Ajo quhet Lilian Leite dhe është mjaft e njohur në Brazil e Portugali, për faktin se ka pushtuar disa herë kopertinat e revistës Play Boy, ... Read More

Portugalia, vendi që do të zhvillohen finalet e Ligës së Kombeve

18/11/2018

Zhvillimi i finaleve dhe gjysmëfinaleve të Ligës së Kombeve të UEFA-s është vendosur të luhet në Portugali në qershor të vitit të ardhshëm. Finalet inauguruese ... Read More

Analizë – Griezmann vs Messi, Ronaldo vs Godin – guida drejt fazës eliminuese

29/06/2018

Francë – Argjentinë dhe Uruguai – Portugali janë pa dyshim dy prej përballjeve më të forta të fazës eliminuese të Botërorit, Rusia 2018. Plot 32 ... Read More

Busti i famshëm i Ronaldos në aeroportin e Madeira zëvendësohet me një tjetër

18/06/2018

Busti i bronztë i Cristiano Ronaldos në aeroportin e Madeiras në Portugali është zëvendësuar me një tjetër. Në atë kohë skulptura e yllit portugez ishte ... Read More