Tag: preferuara

Përfitimet shëndetësore nga farat e shalqinit

08/07/2019

Një ndër frutat më të preferuara dhe karakteristike të stinës së verës është shalqini. Shpesh kemi evidentuar vlerat e tij nëse konsumohet këto ditë të ... Read More

Vetitë ushqyese të rrushit

16/06/2019

Vera është sezoni që na sjell frutat dhe perimet më të larmishme, dhe një nga ushqimet më të preferuara është edhe rrushi.Ai është një burim ... Read More

Emilia Clarke u përgjigjet prindërve që i emërtojnë fëmijët Khaleesi dhe Daenerys

21/05/2019

14:02 | 21 Maj 2019 14:02 | 21 Maj 2019 Prindërit i kanë emëruar fëmijët sipas karakereve të preferuara në “Game of Thrones”. Emilia Clarke ... Read More

Punoni duke dëgjuar muzikë për të qenë më produktivë dhe më pak të stresuar

11/04/2019

Cilat janë këngët e preferuara gjatë një dite pune? Dëshironi ta dëgjoni tërë kohën Beyoncen? Dëgjoni rok? Muzikë klasike? Apo preferoni qetësi të thellë? Çështja ... Read More

Noizy fans i Rihannës, e ndjekë nga pas dhe i bën video

03/04/2019

Rihanna, është e preferuara e Noizyt. Këngëtarja nga Barbados, Rihanna duket se është femra e preferuar e reperit shqiptar, Noizy, shkruan lajmi.net. Noizy së fundmi ... Read More

Tuna publikon imazhe të bukura në rrjetet sociale

27/11/2018

Ajo është një ndër këngëtaret e preferuara shqiptare dhe ka mijëra fansa që e marrin shembull në jetë. Bëhet fjalë për Altuna Sejdiun, e cila ... Read More

Brenda hoteleve ku gjithçka është e ndërtuar nga akulli (Foto)

25/10/2018

Malet janë vendet e preferuara për shumëkënd gjatë dimrit, e në veçanti për ata që dëshirojnë të shijojnë në maksimum peizazhet e krijuara nga sipërfaqja ... Read More

Pesë përfitimet shëndetësore të qershisë

05/10/2018

Qershia është prej ushqimeve më të preferuara që i kemi, por jo vetëm, pasi që ky ushqim i shijshëm përmban edhe shumë vitamina e minerale ... Read More

Kalanë e Beratit rreth 16 mijë vizitorë e vizituan në shtator

02/10/2018

Kalaja e Beratit një nga atraksionet turistike më të preferuara në Shqipëri edhe pse drejt fundit të sezonit turistik ka shënuar për muajin shtator shifrën ... Read More

Rrëfimi i gruas nga Prishtina që gatuan hiq më pak se 300 bakllava për një festë (Video)

21/08/2018

Bakllava ndër gatimet tradicionale më të preferuara për festa. Hyla Hakaj në Prishtinë, merret me gatimin e Bakllavasë që 17 vite. Ajo tregon për RTV ... Read More

Anija që Sarandës i solli mbi një mijë turistë italianë

14/08/2018

Plazhi i mrekullueshëm i Sarandës është padyshim një nga atraksionet më të preferuara për pushuesit vendas dhe sidomos ata të huaj, të cilët zgjedhin të ... Read More

A luani Fortnite apo PUBG? Ja tre PC që mund t’i gjeni në Kosovë për një eksperiencë më të mirë

20/07/2018

PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) dhe Fortnite janë dy prej lojërave më të preferuara për fëmijët e dhe rriturit muajve të fundit. Këto dy lojëra kanë marr ... Read More