Tag: prej

S4MM sjellë ‘Mamacita’-n

19/05/2019

22:49 | 19 Maj 2019 22:49 | 19 Maj 2019 S4mm ka publikuar videoklipin e ri ‘Mamacita’. S4MM është prej artistëve më aktiv në estradë ... Read More

Arrestohen pesë persona për posedim të substancave narkotike

19/05/2019

Policia e Kosovës njofton se janë arrestuar pesë të dyshuar në Gjilan, tre prej tyre Kosovar ndërsa dy të tjerë me nënshtetësi Zvicerane. Sipas raporti ... Read More

Lista e të gjithë iPhone dhe iPad që iOS 13 do të braktisë

19/05/2019

Nëse keni një prej iPhone dhe iPad të cilët nuk do të marrin iOS 13, do të ishte mirë që të filloni të mendoni për ... Read More

Thaçi: Edhe 20 vite pas masakrës në Burgun e Dubravës askush nuk doli para drejtësisë

19/05/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se vrasja e 160 të burgosurve dhe plagosja e mbi 300 prej tyre në Burgun e Dubravës, tregon ... Read More

Studimi i ri: Niveli i vetmisë suaj varet sa i sinqertë jeni

18/05/2019

Shumica prej nesh kanë të paktën 50 miq, ose të afërm që do të donin t’i ftonin në një ngjarje personale: si martesë, ditëlindje, pra ... Read More

Nëse pini duhan më shumë se 5 vjet, kjo recetë jua pastron mushkëritë

17/05/2019

Pirja e duhanit është një prej shprehive më të dëmshme që i vret njerëzit e çdo moshe. Sot të gjithë e dimë sa i rrezikshëm ... Read More

Policia e Kosovës njofton se gjatë ditës së djeshme kanë ndodhur 37 aksidente trafiku

17/05/2019

Në 24-orët e fundit në Kosovë kanë ndodhur 37 aksidente trafiku,  14 prej tyre ishin me persona të lënduar ndërkaq në 23 aksidente tjera ishin ... Read More

Rakitic lojtar i Interit?

12/05/2019

9:10 | 12 Maj 2019 09:10 | 12 Maj 2019 Inter janë afër mbylljes së marrëveshjes prej 50 milionë eurove me mesfushorin e Barcelonës, Ivan ... Read More

Tre hapa të thjeshtë për të ndaluar gërhitjen

11/05/2019

Një shumicë prej nesh gërhisim në një moment jetësor. Fatmirësisht, edhe ata që gërhitin më së shumti mund të kurojnë këtë zakon, mjafton të ndryshojnë ... Read More

Pensionohet ikona e Serie A

11/05/2019

8:24 | 11 Maj 2019 08:24 | 11 Maj 2019 Futbolli përbëhet prej dy lloje të futbollistëve. Në njërën anë janë legjendat që lënë gjurmë ... Read More

Recetë e lashtë japoneze që ka shokuar mjekët e lëkurës

10/05/2019

Padyshim, femrat japoneze janë prej më të bukurave dhe me pamjen më rinore në botë. Sekreti i bukurisë së tyre është një ilaç i cili ... Read More

Pas 8 muajsh Android 9 Pie arrin 10% adoptim

08/05/2019

Google i la njerëzit në errësirë në lidhje me adoptimin e Android Pie prej mese një gjysmë viti por më në fund ka vendosur të ... Read More