Tag: prejardhje

Mustafi i hapur për largimin nga Arsenal

22/09/2019

11:44 | 09/22/2019 Shkodran Mustafi mund të mos e ketë të gjatë aventurën e tij tek Arsenal. Mbrojtësi me prejardhje shqiptare nuk ka pasur paraqitjet ... Read More

Vogëlushet nga Kosova, që 6 vite presin flokët e tyre për një qëllim prekës

13/09/2019

Agnesa 13 vjeç, Driola 11 dhe Ariona 8, janë tri vajzat me prejardhje nga Kosova por që jetojnë në Gjermani, të cilat tash e sa ... Read More

Milan kërkon Mustafin si zëvendësues të Zapata

17/05/2019

22:29 | 05/17/2019 Mbrojtësi me prejardhje shqiptare, Shkodran Mustafi, po kërkohet nga skuadra e madhe evropiane, Milano. Reprezentuesi i Gjermanisë nuk ka pasur një sezon ... Read More

Arrestohet kosovarja që gënjeu Zvicrën se është mjeke

17/05/2019

Një grua me prejardhje nga Kosova, e cila dyshohet se i ka marrë nga xhepi mbi 200.000 franga Georg G, duke u paraqitur si mjeke ... Read More

Gashi thotë se dëshiron të martohet me këtë këngëtare 

06/05/2019

14:37 | 6 Maj 2019 14:37 | 6 Maj 2019 Gashi e ka thënë publikisht se dëshiron të martohet me këngëtaren e famshme. Reperi me ... Read More

Bild: Këto dy skuadra angleze po e kërkojnë talentin e Kosovës

02/05/2019

Talenti i Wolfsburg me prejardhje nga Kosova, Elvis Rexhbecaj, ka shkelur syrin e dy skuadrave nga Anglia. 21 vjeçari në vitin 2017 ka debutuar për ... Read More

Ledri Vula mahnitet nga performanca e dy shqiptareve në “Voice of Italy”

25/04/2019

Dy motra me prejardhje shqiptare së fundi kanë garuar në talent shoun “Voice of Italy”, ku kënduan këngën "Shumë pis" nga Era dhe Ledri. Serena ... Read More

Reperi me prejardhje shqiptare dërgohet në spital, gati u verbua në koncert 

17/04/2019

14:55 | 04/17/2019 Reperi me prejardhje shqiptare gati sa nuk e pësoi keq gjatë një koncerti të fundit. Reperin me prejardhje shqiptare, Action Bronson, gati ... Read More

Kërkohet nga Bayern dhe Arsenal, ylli francez vendos për të ardhmen e tij

14/04/2019

Ylli me pasaportën franceze, i cili ka prejardhje nga Bregu i Fildishtë, Nicolas Pepe, ka ndarë mendjen e tij për të ardhmen. Pepe i cili ... Read More

Më në fund lajme të mira për Xherdan Shaqirin

02/04/2019

Lajme të mira për Xherdan Shaqirin te Liverpool. Futbollisti me prejardhje nga Kosova që paraqitet në radhët e Zvicrës, pritet të rikthehet në dispozicion të ... Read More

Ajeti dhe Xhaka titullarë për Zvicrën ndaj Danimarkës

26/03/2019

Derisa Xherdan Shaqiri mungon, dy futbollistët me prejardhje shqiptare, Granit Xhaka dhe Albian Ajeti janë titullar për Zvicrën në ndeshjen e saj të dytë kualifikuese ... Read More

Ajeti dhe Xhaka titullarë për Zvicrën ndaj Danimarkës

26/03/2019

Derisa Xherdan Shaqiri mungon, dy futbollistët me prejardhje shqiptare, Granit Xhaka dhe Albian Ajeti janë titullar për Zvicrën në ndeshjen e saj të dytë kualifikuese ... Read More