Tag: prekur

Konfirmohen edhe 29 raste të reja me coronavirus në Shqipëri

28/05/2020

Në Shqipëri, gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 225 qytetarë si të dyshuar të prekur me COVID-19 dhe janë konfirmuar edhe 26 raste të ... Read More

Ylli Merja: Si të luftoni sëmundjet e zemrës me bimë medicinale

11/05/2020

Voltiza Duro – Numri i pacientëve të prekur nga sëmundjet e zemrës po shtohen progresivisht e madje në shumë raste zgjasin për vite me radhë. ... Read More

Prej kohësh në karantinë/ Futbollisti shqiptar ka një kërkesë të çuditshme për Edi Ramën

29/04/2020

Futbolli është një sektorët më të prekur gjatë pandemisë së COVID-19. Prej kohësh stadiumet kanë mbyllur dyert duke lënë futbollistët jashtë fushës së blertë. Jahmir ... Read More

Si të kujdeseni për veten nëse keni simptoma të lehta të COVID-19

02/04/2020

Lajmi i mirë në situatën e paprecedentë ku ndodhemi është se 80 përqind e rasteve të njerëzve të prekur nga COVID-19 kanë pasur simptoma të ... Read More

Modelja e njohur infektohet me koronavirus: Është i frikshëm, kisha dhimbje të forta në trup   

01/04/2020

Modelja e njohur e ‘Victoria’s Secret’, Alexina Graham është prekur nga virusi vdekjeprurës, që po merr mijëra jetë njerëzish në botë. Lajmin e ka bërë ... Read More

Edhe aktorja e “La Casa De Papel” e infektuar me koronavirus: Virusi është shumë i rrezikshëm dhe ngjitës

20/03/2020

Të shumtë kanë qenë personazhet e famshëm që janë prekur nga Covid-19 në botë. Edhe aktorja e njohur, Itziar Ituno e “La Casa de Papel” ... Read More

Koronavirusi/ Vesa Luma: Lufta e dytë që po e përjetoj, kësaj here ndaj një të panjohure

19/03/2020

Koronavirusi që ka prekur pothuajse çdo vend të botës, ka shënuar mijëra viktima dhe mijëra të tjerë të infektuar. Si rrjedhojë e thellimit të bilancit ... Read More

Rudina dhe Marku me Koronavirus?/ Aktorja sqaron sesi qëndron e vërteta

18/03/2020

Ish deputeti Mark Frroku dhe partnerja e tij, aktorja Rudina Dembacaj dyshojnë se janë të prekur nga koronavirusi. Ata janë vetëkarantinuar në shtëpinë e tyre, ... Read More

Infektohet me koronavirus aktori i “Game of Thrones”, izolohet së bashku me familjen

17/03/2020

Koronavirusi ka prekur dhe aktorin e njohur të “Game of Thrones”, Kristofer Hivju. Lajmin e ka bërë me dije vetë aktori përmes një postimi në ... Read More

Mbrojta nga koronavirusi/ Alketa Vejsiu merr vendimin e rëndësishëm për emisionin

09/03/2020

Pas publikumit të dy rasteve të prekur nga koronavirusi në vendin tonë, kanë nisur të merren hapat e parë për pezullimin e aktiviteteve kulturore që ... Read More

Dori Hibroj: Në Shqipëri muzika është kthyer në biznes, ja si ia kam dalë të veçoj këngët e mia nga produksionet e tjera

03/03/2020

Egla Xhemali – Ajo e ka prekur magjinë e skenave të mëdha në Shqipëri, që para disa vitesh, ku është pikasur për talentin dhe pasionin ... Read More

Frika ndaj koronavirusit ul imunitetin, këshillat e ekspertëve

28/02/2020

Kryefjala e dy muajve të fundit është virusi i ri infektiv që ka prekur botën. Quhet koronavirus apo COVID-19, por ju me siguri keni dëgjuar ... Read More