Tag: Premier

Një femër e zëvendëson Sarrin te Chelsea

19/05/2019

21:31 | 05/19/2019 Përkundër sigurimit të vendit të tretë në Premier Ligë dhe finalen e Europa Ligë, e ardhmja e Maurizio Sarri si trajner i ... Read More

Nëse do kishte VAR në Premier Ligë, Liverpool mezi në top-katërshe, Tottenhami në Championship

16/05/2019

15:33 | 16 Maj 2019 15:33 | 16 Maj 2019 Video Asisstant Referee (VAR) nga sezoni i ardhshëm do të jetë pjesë e Premier Ligës. ... Read More

Asnjë lojtarë nuk guxon të kërkojë ndihmën e VAR-it nga sezoni i ardhshëm

15/05/2019

9:46 | 15 Maj 2019 09:46 | 15 Maj 2019 Trajnerët e Premier Ligës dhe kapitenët e ekipeve do të paralajmërohen në sezonin e parë ... Read More

Titulli i Premier Ligës mund të vendoset me ‘’play-off’’, kjo është skema

08/05/2019

13:22 | 8 Maj 2019 13:22 | 8 Maj 2019 Titulli i Premier Ligës është më i nxehtë se kurrë, pasi edhe pas 37 javëve ... Read More

Ylli i Man Utd përfundon te Brightoni

05/05/2019

23:17 | 5 Maj 2019 23:17 | 5 Maj 2019 Juan Mata duket se do të mbetet pjesë e Premier Ligës, por larg Manchester Unitedit. ... Read More

Tifozët e Arsenalit në dashuri me Guendouzin dhe Iwobin pas asaj që bënë te goli i Aubameyangit ndaj Unitedit

11/03/2019

Arsenali arriti fitore ndaj Manchester Unitedit në Ligën Premier me rezultat 2-0. Golin e parë në ndeshje e shënoi Granit Xhaka (12′), ndërsa të dytin ... Read More

Arsenal 2-0 Man Utd: Notat e lojtarëve, Xhaka më i miri

10/03/2019

Arsenali e mposhti Manchester Unitedit në derbin e xhiros së 30-të në Ligën Premier me rezultat 2-0 në Emirates. Golat për Topçinjtë i shënuan Granit ... Read More

Arsenali ia shkakton humbjen e parë Solskjaerit në Ligën Premier si trajner i Unitedit, Xhaka protagonist

10/03/2019

Arsenali ka arritur fitore ndaj Manchester Unitedit në Ligën Premier me rezultat 2-0. Ishte një ndeshje e mirë dhe me raste nga të dy anët, ... Read More

Speciale – Sekreti fitues i “vrasësit me fytyrë të bebes”, Ole Gunnar Solskjaer

10/03/2019

5 minuta më parë / E përditësuar 0Shares Asnjë humbje në Ligën Premier. Vetëm një humbje në Ligën e Kampionëve, e zhvleftësuar nga një rikthim ... Read More

Stadiumi i Tottenhamit gati, në prill zhvillohet ndeshja e parë

09/03/2019

Stadiumi i ri i Tottenhamit do të presë më në fund ndeshjen e parë në Ligën Premier në javën e parë të prillit. Stadiumi me ... Read More

Ish-gjyqtari anglez, Hasley: United ishte me fat kundër PSG-së, penaltia nuk ekzistonte

07/03/2019

Ish-gjyqtari i Ligës Premier, Mark Halsey mendon se Manchester United ishte me fat që mori një penalti në kohën shtesë. Britaniku mendon se Presnel Kimpembe ... Read More

Klopp fajëson erën për barazimin ndaj Evertonit, gjermani tallet nga tifozët në rrjetet sociale

03/03/2019

Liverpooli humbi vendin e parë në Ligën Premier pas barazimit 0-0 ndaj Evertonit. Pas ndeshjes trajneri i Reds, Jurgen Klopp, ka befasuar të gjithë duke ... Read More