Tag: Premierligës

Klubet angleze e kuptojnë gabimin, kërkojnë këtë ndryshim në Premierligë

04/09/2019

19:01 | 09/04/2019 Dy vjet më parë klubet e Premierligës vendosën që t’i japin fund afatit kalimtar të transferimeve një ditë para fillimit të sezonit ... Read More

Owen e parashikon xhiron e fundit në Premierligë, e shpall edhe kampionin

11/05/2019

11:21 | 11 Maj 2019 11:21 | 11 Maj 2019 Të dielën zhvillohet xhiroja e fundit e Premierligës, me Manchester Cityn dhe Liverpool që po ... Read More

Arsenal, Cheslea dhe Man Utd në garë për lojtarin që kushton 69 mln euro

11/05/2019

8:37 | 11 Maj 2019 08:37 | 11 Maj 2019 Tri skuadra të Premierligës i kanë hyrë garës për të nënshkruar me qendërmbrojtësin e Leicester ... Read More

Man City parakalon Liverpoolin, Ederson barazon rekordin e Alisson

06/05/2019

23:24 | 6 Maj 2019 23:24 | 6 Maj 2019 Drama për titullin e Premierligës po vazhdon edhe pas xhiros së parafundit të këtij kampionati. ... Read More

“Çmenduri”: Titulli i Premierligës mund të vendoset me ndeshje direkte mes Liverpool dhe Man City

03/05/2019

“Çmenduri”: Titulli i Premierligës mund të vendoset me ndeshje direkte mes Liverpool dhe Man City Do të gabonim nëse themi se ky sezon nuk është ... Read More

Messi qëndron më mirë se sulmuesit e Premierligës kundër top gjashtës angleze

03/05/2019

Messi qëndron më mirë se sulmuesit e Premierligës kundër top gjashtës angleze Ylli i Barcelonës, Lionel Messi, po vazhdon ta vërtetojë në secilën ndeshje se ... Read More

Paqe në ‘Old Trafford’: Man Utd dhe Chelsea ndajnë pikët

28/04/2019

Ka përfunduar derbi i Premierligës në mes të Manchester United dhe Chelseas. Manchester United dhe Chelsea janë ndarë në paqe, në përballjen e tyre në ... Read More

Pas paraqitjes fantastike ndaj Bayernit, skuadra e Premierligës kërkon Rashicën

26/04/2019

Pas paraqitjes fantastike ndaj Bayernit, skuadra e Premierligës kërkon Rashicën Paraqitja e jashtëzakonshme e Milot Rashicës këtë sezon në fanellën e Werder Bremen dhe në ... Read More

Man City apo Liverpool, këto ndeshje mund ta vendosin titullin

25/04/2019

Edhe tri xhiro kanë mbetur deri në përfundim të Premierligës. Gara për titullin e Premierligës është ende e hapur, gjersa Manchester City dhe Liverpool, o ... Read More

Guardiola nuk kursen lëvdatat për Liverpool

21/04/2019

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, nuk ka  kursyer lëvdatat për rivalin e Premierligës, Liverpool. Spanjolli ka thënë se ‘The Reds’ janë një nga skuadrat ... Read More

Guardiola: Këto skuadra e meritojnë titullin në Premierligë

16/04/2019

Pep Guardiola beson se Manchester City dhe Liverpool meritojnë të fitojnë titullin e Premierligës këtë sezon. Manchester City renditet në vendin e dytë në Premierligë ... Read More

Parashikimi i Salah: Me katër fitore fitojmë titullin

15/04/2019

Ylli egjiptian, Mohamed Salah, ka dhënë parashikimin e tij për titullin e Premierligës, menjëherë pas fitores së skuadrës së tij ndaj Chelsea. Liverpool shënoi fitore ... Read More