Tag: premten

“Godet” Instagram-i, largon “like”-t

11/11/2019

Bëhuni gati për ndryshimin e madh në Instagram. Të premten, në konferencën “WIRED25” në San Francisco, shefi i Instagramit, Adam Mosseri, ka treguar se platforma ... Read More

Vajzat janë po aq të mira në matematikë sa djemtë

11/11/2019

Vajzat janë po aq të mira në matematikë sa djemtë, sugjeron studimi i ri i publikuar të premten, shkruan Dailymail, transmeton Express.Hulumtuesit nga Universiteti Carnegie ... Read More

Ky vend do të ndalojë pirjen e duhanit në zona të veçanta

03/10/2019

Bourke Street Mall ka vendosur të ndalojë pirjen e duhanit të premten por këshilltari i Melbourne, Beverley Pinder dëshiron që ligjet të prekin të gjithë ... Read More

Huawei Nova 5 me kamerë selfie 32 megapiksel

17/06/2019

Huawei do të lansojë të premten serinë e pestë të telefonave. Këtë herë është mësuar se telefoni do të ketë një kamerë selfie me 32MP, ... Read More

‘Festa e Abetares’ mbledh trevat shqiptare në Prizren, premtohet unifikim i sistemit të arsimit

17/05/2019

Qyteti i Prizrenit ishte të premten nikoqir i manifestimit tradicional ‘ Festa e Abetares’ i cili organizohet përvitshëm nga Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë. ... Read More

Aktori i njohur amerikan ndërron jetë pas sulmit në zemër

29/04/2019

Larry 'Flash' Jenkins ka vdekur në moshën 63-vjeçare. Larry “Flash” Jenkins ka vdekur të premtën, lajmin e kanë konfirmuar edhe përfaqësuesit e tij nga “Spectrum ... Read More

Grupi i grabitjen në Rinas, kishte veprimtari kriminale edhe në Kosovë (Video)

26/04/2019

Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Sandër Lleshaj ka konfirmuar të premten se grupi i grabitjes në Aeroportin e Rinasit kishte pasur veprimtari kriminale edhe në ... Read More

Moti në Shqipëri me kthjellime dhe vranësira

26/04/2019

Moti për të premten në Shqipëri parashikohet me kthjellime dhe zhvillime vranësirash në mesditë e pasdite. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak do të ketë reshje e ... Read More

Gjendet një 21-vjeçar pa shenja jete në Deçan

20/04/2019

Një person është gjetur pa shenja jetë të premten rreth orës 23:35 në fshatin Baballoq, në Deçan. Në një njoftim për media nga zyra e ... Read More

Një muaj paraburgim për serbin e dyshuar për krime lufte në Kosovë

14/04/2019

Serbit të arrestuar të premtën në Ferizaj i është caktuar masa e paraburgimit prej 30 ditësh. Ai dyshohet se gjatë viteve 1998-1999 kishte kryer krime ... Read More

Mjekët dhe infermierët e QKUK-së në ekskursion në Shqipëri, pacientët ankohen për mungesë të përkujdesit mjekësor

14/04/2019

Qindra punëtorë të QKUK-së të premten në mëngjes janë nisur për në Shqipëri. Stafi i QKUK-së ka kaluar vikendin duke shëtitur në qytetet bregdetare të ... Read More

Haradinaj: Malësorët krenarë në Amerikë, nuk harruan kush janë dhe nga vijnë

07/04/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili të premten udhëtoi në Shtetet  e Bashkuara të Amerikës me ftesë të komunitetit katolik shqiptar “Shën Pali” në ... Read More