Tag: Presidenca

Presidenca i përgjigjet Ramës e BE-së: Le të këndojnë ‘na fitorja në fitorje’

23/05/2019

Ka ardhur një përgjigje tjetër nga Presidenca, pas reagimeve të kryeministrit Edi Rama dhe delegacionit të BE në vendin tonë për deklaratat e bëra dje ... Read More

Librat, filmat dhe këngët e preferuara të Barack Obamas për vitin 2018

10/01/2019

Duke e vazhduar traditën vjetore që nga presidenca, ish- presidenti Barack Obama ka ndarë listën e tij me filmat, librat dhe këngët e preferuara të ... Read More

Drejtpërdrejt, Presidenti Ivanov për marrëveshjen me Greqinë

13/06/2018

Drejtpërdrejtë nga presidenca, Ivanov flet për marrëveshjen Posted by Alsat-M.TV on Wednesday, 13 June 2018 Read More

Dyshime për shkelje në tenderin për kutitë e medaljeve presidenciale

02/06/2018

Presidenca dyshohet ka shkelur ligjin e prokurimit publik në tenderin për kutitë dhe fasikullat e medaljeve presidenciale. Në një letër drejtuar Fehmi Gashit, menaxherit të ... Read More

Presidenca franceze konfirmon takimin Rama-Macron

14/05/2018

Presidenca franceze ka zyrtarizuar takimin e Emmanuel Macron me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Në faqen zyrtare në Facebook, zyra e Elysee ka publikuar axhendën ... Read More

Ende e paqartë se a do të ulen Kosova dhe Spanja së bashku në Sofje

14/05/2018

Edhe Spanja edhe Kosova do të marrin pjesë në Samitin e Sofjes, mirëpo Presidenca bullgare nuk ka bërë të ditur nëse Madridi është pajtuar më ... Read More

Edhe Meta fajëson KLD: Mbrojti gjyqtarët me shkelje flagrante

08/05/2018

Presidenca ka reaguar në lidhje me deklaratën e Ministrisë së Drejtësisë, që akuzoi Këshillin e Lartë të Drejtësisë se po mbron gjyqtarët e korruptuar. Deklarata ... Read More

Meta: Mos shkarkimi i tre gjyqtarëve, shkelje flagrante dhe me pasoja të rënda

08/05/2018

Presidenca reagon për vendimarrjen e Këshillit të Lartë të Drejtësisë (KLD), të 7 majit, mbledhje ku u rrëzuan propozimet e Ministrit të Drejtësisë, për shkarkimin ... Read More

Udhëtimi në zonën Schengen do të ndryshojë nga viti 2020

25/04/2018

Presidenca e Këshillit dhe përfaqësuesit e Parlamentit Europian arritën një marrëveshje mbi propozimin për Sistemin Europian të Informimit dhe Autorizimit e Udhëtimit (ETIAS). “Marrëveshja e ... Read More

Hoxha: Strategjia për zgjerim përfshin Kosovën njësoj si vendet tjera

27/03/2018

Sot, u mbajt diskutim “Kosova, Presidenca e Këshillit të BE-së dhe Strategjia e re e Ballkanit Perëndimor – Çka mund të presim”, ku morën pjesë ... Read More

Kosova dhe Strategjia e re e Ballkanit perëndimor

27/03/2018

Ministria e Integrimit Evropian sot do të organizojë konferencën “Kosova, Presidenca e Këshillit të BE-së dhe Strategjia e re e Ballkanit Perëndimor – Çka mund ... Read More

Jep dorëheqje shefi i shërbimit sekret të Shqipërisë

30/10/2017

Burime nga Kryeministria dhe Presidenca, konfirmojnë se të premten ka dhënë dorëheqjen në mënyrë përfundimtare, shefi i SHISH-it, Visho Ajazi Lika. Ndërsa, për Kryeministrinë ka ... Read More