Tag: President

Siljanovska: Beteja sapo ka filluar

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T23:04:08+02:00 Kandidatja për president nga radhët e VMRO-DPMNE-së Gordana Siljaniovska-Davkova në konferencën për shtyp nga selia e partisë falemneroi VMRO-në dhe koalicionit për mbështetjen ... Read More

Kiracovski: Presim fitoren e Pendarovskit

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T21:35:21+02:00 Shefi i shtabit të kandidatit për president Stevo Pendarovski, Aleksander Kiracovski tha se pas numërimit të më shumë se gjysmës së vendvotimeve, sipas ... Read More

Siljanovska fiton në diasporë

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T20:14:09+02:00 Rezultatet e dala flasin se kandidatja për president, Gordana Siljanovska ka fituar shumicën e votave në diasporë. Nga votat e numëruara Siljanovska ka ... Read More

Kiracovski: Zgjedhje skandinave, ashtu siç i ka hije një shteti demokratik

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T20:05:39+02:00 Shefi i shtabit të kandidatit për president Stevo Pendarovski, Aleksander Kiracovski tha këto zgjedhje kaluan ashtu siç i ka hije një shteti demokratik. ... Read More

Zgjedhjet presidenciale, të gjashtat me radhë

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T09:56:16+02:00 Maqedonia e Veriut kalon në procesin e gjashtë zgjedhor për president që pas pavarësisë. Zgjedhjet e para u mbajtën më 16 tetor 1994 ... Read More

Pendarovski kërkon mbështetje për integrimin e vendit

19/04/2019

Alsat 2019-04-19T15:34:38+02:00 Kandidati për President, Stevo Pendarovski fushatën parazgjedhore e fokusoi në konceptin e integrimeve Euro-Atlantike. Ai gjatë fjalimeve të tij nëpër tubime, ardhmërinë e ... Read More

Fushata, Siljanovska: Do t’ia rikthej identitetin Maqedonisë

19/04/2019

Alsat 2019-04-19T14:35:09+02:00 Kandidatja për President Gordana Siljanovska Davkova, synon të bëhet femra e parë, e cila mund të ulet në fronin e Vilës Vodno. Siljanovska, ... Read More

“27 prilli”, Ivanov taktizon me kërkesat për falje?!

18/04/2019

Alsat 2019-04-18T16:10:03+02:00 Ekspertët vlerësojnë se taktizimi i presidentit Ivanov me amnisti të mundshme për të dënuarit për ngjarjet e 27 prillit për shkak të fushatës ... Read More

Reka: Do të jem shumë i kujdesshëm me “faljen”

18/04/2019

Alsat 2019-04-18T14:55:28+02:00 Kandidati tjetër për president shteti Blerim Reka gjatë debatit të mbrëmshëm në Alsat shprehu qëndrimet e tij edhe rreth “faljes”, si një nga ... Read More

Pendarovski: Paktet me fqinjët, më të mira të mundshme

18/04/2019

Alsat 2019-04-18T14:51:16+02:00 Kandidati për President, Stevo Pendarovski dje zhvilloi fushatë në Kratovë dhe Probishtip, kurse në tubimin e mbrëmshëm qendror të mbajtur në Shtip tha ... Read More

“Falja”, mekanizmi që gëzon presidenti i shtetit

17/04/2019

Alsat 2019-04-17T22:00:41+02:00 Kandidatët për president shteti gjatë debatit të sotëm në Alsat shprehën qëndrimet e tyre edhe rreth “faljes”, si një nga mekanizmat të cilin ... Read More

A do të jeni president i të gjithëve? Ja si përgjigjen kandidatët

17/04/2019

Alsat 2019-04-17T21:37:27+02:00 Kandidatët për president shprehen të vetëdijshëm se nuk do të mund të zgjidhen për president shteti pa votat e bashkësive të tjera etnike. ... Read More