Tag: Presidenti

Thaçi: Marrëveshja me Serbinë, largim i kufijve sipas modelit evropian

20/01/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka treguar se çka ka thënë në një intervistë për Agjencinë e Lajmeve të Austrisë “APA“, duke thënë se “shansi ... Read More

De Laurentiis i hapur për shitjen e Koulibalyt

19/01/2019

Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis ka thënë se është i përgatitur të shesë Kalidou Koulibaly, por vetëm për çmimin e duhur. Koulibaly është njëri ... Read More

Thaçi: Cenimi i raporteve me SHBA-në, fillimi i cenimit të shtetit tonë

19/01/2019

Presidenti i Kosovws, Hashim Thaçi ua ka tërhequr vërejtjen institucioneve lidhur me qasjen e tyre në raport me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Thaçi ka ... Read More

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta priti xhudistët e Kosovës: Janë motiv krenarie dhe frymëzim për të rinjtë shqiptarë

18/01/2019

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka pritur xhudistët e Kosovës, të cilët janë treguar të suksesshëm në arenën ndërkombëtare. Përmes një postimi në Facebook, Meta ... Read More

Meta dekreton Edi Ramën ministër të Jashtëm të Shqipërisë

18/01/2019

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka dekretuar shkarkimin e Ditmir Bushatit dhe dekretimin e Edi Ramës si ministri të Jashtëm të Shqipërisë. Për dekretimin e ... Read More

Islami: Trump dhe Putin janë marrë vesh për ndarjen e Ballkanit në dy zona të influencës (Video)

17/01/2019

Analisti Dardan Islami ka thënë se presidenti amerikan Donald Trump e ka ndryshuar politikën amerikane për Ballkanin. Islami, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në ... Read More

Presidenti i Levantes, Quico Catalan: Do ta ankohemi në federatë, duam kualifikim në tavolinë ndaj Barcelonës

17/01/2019

Presidenti i Levantes, Quico Catalan e ka konfirmuar se klubi i tij do të ankohet tek Federata Spanjolle e Futbollit (RFEF) pasi Barcelona paraqiti një ... Read More

Putin në Beograd: Pozicioni i Rusisë në raport me Kosovën është i njohur

17/01/2019

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, gjatë konferencës së përbashkët me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se kanë diskutuar edhe rreth çështjes së Kosovës. Në ... Read More

Thaçi: Nuk ka marrëveshje të nënshkruar me Serbinë, do ta takoj Ekipin negociator

17/01/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një përgjigje për Radion Evropa e Lirë ka deklaruar se nuk ekziston asnjë marrëveshje e nënshkruar me Serbinë, siç ... Read More

Thaçi: Vrasja e vëllezërve Gërvalla dhe Kadri Zekës ishte goditje për lëvizjen çlirimtare

17/01/2019

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi në 37 vjetorin e vrasjes së vëllezërve Gërvalla dhe Kadri Zekës tha se Si veprimtarë të një ideali dhe përpjekjeve ... Read More

Flamuj rus, foto të Putinit dhe mbishkrime ‘Ne jemi vëllezër’ gjithandej në Mitrovicë

17/01/2019

Në ditën kur presidenti rus Vladimir Putin pritet të vizitojë Beogradin, në veri të Mitrovicës janë vendosur gjithandej flamuj të Rusisë, fotografi të presidentit Putin, ... Read More

Bartomeu: Valverde do të jetë trajner i Barcelonës edhe në sezonin e ardhshëm

17/01/2019

Presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, ka konfirmuar se trajneri Ernesto Valverde do të vazhdojë të jetë pjesë e klubit edhe për sezonin e ardhshëm. ... Read More