Tag: Presidenti

Presidenti Ademi shtroi darkë për homologun danez Jesper Moller

20/03/2019

Ashtu siç e do tradita edhe këtë herë presidenti Agim Ademi ka shtruar darkë për delegacionin e Federatës së Futbollit të Danimarkës në krye me ... Read More

Meta për dënimin e Karaxhiqit: Drejtësi e vonuar

20/03/2019

Presidenti i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta e cilësoi drejtësi të vonuar dënimin e sotëm të kriminelit Radovan Karaxhiq nga Gjykata e Hagës me burg ... Read More

Thaçi: Sulmi ndaj Petroviqit, sulm ndaj fjalës së lirë

20/03/2019

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka dënuar sulmin e sotëm ndaj deputetit të Kuvendit të Kosovës, Sllobodan Petroviq. Thaçi ka thënë se sulmi ndaj Petroviqit, ... Read More

Meta: I gatshëm të lë mandatin e Presidentit, nuk lejoj instalimin e një junte ushtarake

20/03/2019

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, ka lëshuar deklarata të forta nga Pogradeci në lidhje me situatën politike në vend. Meta është shprehur se ... Read More

Agim Ademi pritet të emërohet në komisionin “Hat trick” të UEFA-së

19/03/2019

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi pritet të emërohet në komisionin për zhvillimin e futbollit në kontinentin e vjetër, më saktë në “Komitetit Hat-trick”. Ky komitet ... Read More

Presidenti e dekretoi Ligjin për mësimdhënësit e viteve ’90-ta

19/03/2019

Ligji për statusin e punëtorëve të arsimit të viteve të 90-ta është dekretuar nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Në dekretin e Presidentit Hashim Thaçi, ... Read More

Thaçi kujton Konferencën e Rambujesë: Të bashkohemi për të ardhmen e Kosovës, si para 20 viteve

19/03/2019

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka thënë se finalizimi i Konferencës së Rambujesë në Paris, 20 vjet më parë , ishte fitorja e parë diplomatike ... Read More

Mustafa: Thaçi e ka bllokuar KQZ-në

18/03/2019

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se presidenti Hashim Thaçi, e ka bllokuar KQZ-në në kundërshtim me Kushtetutën dhe Ligjin. Përmes ... Read More

Meta: Klasa politike mos fshihet pas ndërkombëtarëve

18/03/2019

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta tha se kriza politike në vend është thelluar. Pas një aktiviteti në Universitetin “Zoja e Këshillit të Mirë”, kreu i ... Read More

Presidenti Ademi takon përzgjedhësin Challandes dhe i shpreh mbështetjen e plotë të FFK-së para ndeshjeve të rëndësishme

17/03/2019

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, e ka takuar të dielën përzgjedhësin e Përfaqësueses, Bernard Challandes. Kreu i FFK-së ia ka shprehur ... Read More

Vuçiq: Nëse KFOR-i s’i mbron serbët, ka kush ta bëjë këtë

16/03/2019

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka deklaruar se nëse KFOR-i nuk e kryen punën e vet, ka kush ta bëjë këtë në vend të tyre. ... Read More

Liderët ‘e izoluar’

16/03/2019

Tre krerët institucionalë të Kosovës, presidenti Hashim Thaçi, kryeparlamentari Kadri Veseli dhe kryeministri Ramush Haradinaj, muajt e fundit kanë realizuar shumë pak vizita jashtë vendit, ... Read More