Tag: presion

Dy gjërat që çdo person i mëson nga beqaria

15/05/2019

Të gjithë kemi pasur presion nga shoqëria për të menduar se beqaria është gjë e keqe. Nëse jeni beqare, mendimi i përgjithshëm është se ka ... Read More

Çfarë thotë shenja juaj për ditën e sotme

25/04/2019

Gjatë kësaj të enjteje mund të ndiheni nën presion. Është një periudhë e cila do ju bëjë që të ndiheni të tensionuar për shkak të ... Read More

Shi dhe vranët, ky është moti për sot

18/04/2019

Vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ngritur atmosferik. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se në këto kushte ... Read More

Real Madrid do t’i befasojë të gjithë me këtë transferim

08/04/2019

Real Madrid është vënë në presion të madh nga Raphael Varane. Real Madrid mund ta humbet Raphael Varanen në fund të këtij sezoni. Mbrojtësi francez ... Read More

Sejdiu: Po kam presion të madh për të kandiduar për kryetar të LDK-së (Video)

27/03/2019

Ish- presidenti i Kosovës dhe ish- kryetari i LDK-së, Fatmir Sejdiu ka thënë se ka presion të madh pozitiv nga anëtarësia e këtij subjekti për ... Read More

Klopp dyshon se City do të ketë presion për titull

15/03/2019

Menaxheri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, nuk beson se Liverpooli do të ketë presion në luftën për titull. Reds mund të arrijnë në krye të tabelës ... Read More

Mushkolaj: SHBA ende nuk po bën presion të lartë për heqjen e taksës (Video)

22/02/2019

Analisti Imer Mushkolaj ka thënë se SHBA ende nuk po bën presion të lartë për heqjen e taksës. Mushkolaj në “Debat Plus” me Ermal Pandurin ... Read More

Nike presion Barçës për Coutinhon

13/02/2019

Nike po ushtron presion mbi trajnerin e Barcelonës, Ernesto Valverde që të luajë më tepër me Philippe Coutinhon. Shefi i Okdiario Eduardo Inda, duke folur ... Read More

Këto janë temperaturat që do të na shoqërojnë në ditët e para të vitit

01/01/2019

Gadishulli i Ballkanit do të ndikohet nga periferia me presion të ulët atmosferik të pozicionuar në detin Jon e cila po ifluencon në territorin e ... Read More

Lovren: Liverpooli nuk ka presion në garën për titull në Ligën Premier  

28/12/2018

Dejan Lovren këmbëngul se Liverpooli nuk ndihet nën presion në garë për titullin e Ligës Premier, pavarësisht nga diferenca prej gjashtë pikësh në krye. Liverpooli ... Read More

Osmani: Në mars, zyrtarët e lartë gjermanë më thanë se Thaçi po bisedon me Vuçiqin për kufijtë

21/11/2018

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Vjosa Osmani thotë se nuk presion të madh ndërkombëtar e nuk ka pasur as për marrëveshjen e demarkacionit. ... Read More

Haxhiu: Nëse nuk ndalet Thaçi, do të ketë demonstrata

10/11/2018

Lëvizja Vetëvendosje vlerëson se deputetët janë të shantazhuar dhe në presion nga Qeveria dhe Presidenti, andaj edhe nuk kanë guxim të veprojnë në mbrojtje të ... Read More